Не всякому кавоману і не всякому любителю солодкого прийде в голову ідея, наприклад така: "Чи можна їсти морозиво і пити каву?". Нижче ми детально розберемо це питання.
Кава з морозивом називається глясе (гляссе, glace). Термін "глясе" - французький, перекладається, як "лід".
Класичний рецепт кави з морозивом добре відомий. Для цього потрібна порція охолодженої підсолодженої натуральної кави та кулька морозива. Морозиво кладуть на дно келиха і заливають охолодженою кавою. Зверху порцію напою прикрашають збитими вершками або посипкою.
Якщо ви хочете дізнатися, з чим ще можна незвичайно випити каву, то рекомендуємо прочитати наш матеріал: "Для чого п'ють каву з перцем: нові відомості про гострий смак напою здивують".
Необхідна для рецепта порція кави, зазвичай, визначається самостійно, виходячи з бажаного обсягу напою. У класичному рецепті потрібна порція кави в 120-150 мілілітрів. Можна використовувати натуральну каву, приготований будь-яким методом. Якщо кава зварений в джезві або в турці або заварений холодним способом, то його потрібно ретельно процідити ‒ бажано, не менше двох разів. Еспресо або американо додатково проціджувати не потрібно.
Як і з іншими напоями, які популярні в багатьох країнах, з назвами виникає певна плутанина. Про гляссе ми вище вже говорили. Але є ще два варіанти назви такої кави:
По-перше, така кава містить вітаміни і корисні мінерали (є джерелом кальцію, вітаміну D, рибофлавіну, вітаміну А і фосфору). До речі, кальцій допомагає поліпшити метаболізм.
По-друге, цей напій підвищує рівень дофаміну в організмі ‒ дає бадьорість, стимулює роботу мозку. Експерти кажуть, що такий напій корисний для тих, кому вранці дуже важко включитися в роботу.
По-третє, заряджає енергією. За рахунок доданого цукру (тобто глюкози), організм отримує запас енергії.
У плані шкоди - справа в тому, що зуби людини покриті емаллю, яка дуже чутлива до температур, а особливо до різких перепадів температур. Після вживання морозива емаль охолоджується. А якщо слідом запивати морозиво гарячою кавою, то вийде удар по емалі. І вона тріскається. Навіть якщо після таких експериментів на емалі зубів немає великих тріщин, то мікротріщини є практично точно. Ну а з часом в них утворюється скупчення мікроорганізмів, які призводять до розвитку карієсу.
Інші тексти: