Чим краще підгодувати виноград ранньою весною: проста схема для хорошого врожаю

9 квітня 2023, 15:13
21982
Калійне добриво для винограду є широко поширеною речовиною, яка повпливає на утворення цукрів і допоможе вам отримати більш стиглі і дуже солодкі ягоди.
Виноград 1
Комплексне добриво для винограду навесні неодмінно підвищити його врожайність / Колаж УНІАН

Підгодовувати виноград в потрібні періоди слід всім садівникам, щоб отримати налиті солодким соком грона. Добрива допомагають рости листю, квітам і паросткам. Багато садівників шукають найкраще добриво для винограду і використовують різні види підгодівлі, в тому числі нітроамофоску, попіл та курячий послід. Комплексний підхід допоможе вам отримати хороший урожай.

Які добрива любить виноград

Коли ви починаєте підгодівлю винограду, не забувайте, що потрібно дотримуватися певних правил. Якщо надто багато азоту, замість квітів і плодів буде дуже сильне зростання листя і пагонів. З користю потрібно застосовувати калійні добрива, які не тільки покращують морозостійкість винограду (важливо пам'ятати, що рослина боїться дуже низьких температур і їхніх різких коливань), але і сприяють поліпшенню утворення цукрів, через що ягоди стають більш солодкими. Фосфор допомагає зміцнити імунітет і визрівання грон винограду.

Підживлення винограду ранньою весною

Під час посадки саджанця винограду на дно самої ямки можна внести перегній і мінеральні добрива. Підгодівлі зазвичай вистачає на 2 роки.

відео дня

Вже на третій рік навесні можна починати більш комплексну підгодівлю винограду. Коли вітер вже прогрівся, але ще не розкрилися нирки, можна полити лозу комплексним добривом за наступною схемою: в 10 літрах води розчиняється 40 грам карбаміду (сечовини), суперфосфату і 30 грам сульфату калію. Якщо грунт поживний, чорнозем, дозування добрива можна в два рази зменшити. Другий раз можна підгодувати дерево тим же розчином вже в травні, за два тижні до того, як почнеться період цвітіння.

Полити добрива радять в канавки і яри навколо самих кущів. Ямки повинні бути глибиною приблизно 30 сантиметрів. Треба зробити так, щоб корисні речовини підживили коріння винограду, а не розтеклися вгорі і не дійшли місця призначення. Можна робити підгодівлю, виливаючи вже готовий розчин до дренажних труб. Їх ви можете вкопати під час посадки.

Чим підгодовувати виноград - попіл і курячий послід

Винограду навесні потрібна і так звана допоміжна підгодівля і тут підійдуть попіл і курячий послід, оскільки вони є добривом з безліччю мікроелементів.

Наприклад, в тому ж курячому посліді в 2-3 рази більше калію і фосфору, ніж в коров'ячому або свинячому гної. Також в посліді курки є азот і магній. Магній не рекомендують додавати свіжим, інакше він може спалити коріння вашої рослини. Тому магній мінімум на 7 днів заливають 1 частиною на 20 літрів води, щоб він перебродив. Періодично розчин слід помішувати.

Коли розчин отримано, його потрібно залити в півметра від лози. Не треба боятися перегодувати рослину таким добривом – воно діє не відразу, а поступово вивільняється протягом декількох років. Зловживати їм теж не слід - потрібно робити підживлення всього 1 раз на рік.

Відповідь на питання про те, чи можна сипати золу під виноград, позитивна. Зола - аналог комплексного мінерального добрива від природи. Вона виходить в результаті органічних залишків. Калій можна замінити золою, яку розчиняють в склянці води.

Рекомендують взяти 1 кілограм попелу, розчинити його в 3 відрах води і потримати три дні, періодично помішуючи. Два літри такого настою розчиняється в 10 літрах води, після чого розчином поливається виноград. Зола вивільняється в землі протягом 2-3 років, перегодувати рослину таким добривом непросто.

Радять також комбінувати послід і попіл, в такому випадку потрібно взяти по склянці кожної з цих речовин на відро води.

Позакореневе підживлення винограду

Це екстрена підгодівля винограду. Вона потрібна тоді, коли ви бачите, що відбулося уповільнення росту листя і пагонів, а кущі ви підгодувати заздалегідь забули. Азотними добривами, серед яких сечовина і нітроамофоска, можна обприскувати рослину до цвітіння. Також знадобиться і розчин 500 грам сечовини на 10 літрів води, щоб вилікувати рослину від грибків.

Виноград ефективно підживлюється нітроамофоскою, тому що в ньому самому азот, калій і фосфор міститься практично порівну. Навесні для підгодівлі нітроамофоскою потрібно використовувати 50 грам речовини на 10 літрів води або обприскувати листя розчином 30 грам на 10 літрів води.

Калійно-фосфорні добрива, попіл, мікродобрива з залізом, марганцем і цинком з метою зміцнення імунітету найкраще підходять під час позакореневого підживлення винограду вже після цвітіння і при формуванні самих ягід.

Пам'ятайте, що листя потрібно обприскувати в похмуру погоду, вдень або вже під вечір, оскільки вдень сонячне світло може обпалити листя.

Також рекомендують вітаміни і стимулятори росту рослин. Найчастіше, це комплекс, який містить фітогормони, гумат калію і бурштинову кислоту. Він допоможе виростити потужне коріння і підвищити врожайність вашого винограду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти