Червивий - не вирок: що робити із зіпсованими грибами

Главред розбирався, що ж робити, якщо гриб червивий, а викинути його шкода.

гриб
Що робити з червивими грибами / скріншот

Знаходячи червиві гриби, кожен грибник засмутиться і в більшості випадків викине їх в лісі, але свої "трофеї" можна і зберегти.

Главред розбирався, що ж робити, якщо гриб червивий, а викинути його шкода.

Чи можна їсти червиві гриби?

Загалом, їсти їх можна, присутність черв'яків в грибах не робить їх отруйними. Це перевірено багаторічними експериментами, підтверджено науковими дослідженнями. Червивими грибами не можна отруїтися, вони цілком їстівні, але далеко не всім сподобається, якщо в тарілку потрапить черв'як.

Ось і створюється складна ситуація - і викинути шкода, і гостям запропонувати не можна. За кілька десятиліть особливо жалісливі любителі дарів лісу досвідченим шляхом знайшли, як без особливих зусиль можна позбутися від присутності в м'якоті гриба.

Як обробляти червиві гриби?

Треба порізати їх на великі шматочки, після цього замочити в холодній, сильно солоній воді, залишити на 3-4 години. Вважається, що черв'яки почнуть рятуватися втечею, причиною якої є сіль.

Таким способом легко можна очистити гриб від неприємних істот. Після закінчення часу все необхідно ретельно промити.

Також рекомендують висушити гриби. Вважається, що таким способом також дуже легко очистити їх від черв'яків. Вони покинуть місце свого проживання самостійно. Висушені гриби ви можете додати в суп або в тушковану картоплю.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти