Яловичина - найнизькокалорійніший вид м'яса. Про його користь для організму написано чимало. Зокрема, яловичина містить вітаміни Е і Н, всі вітаміни групи В, амінокислоти, фермент бета-аланін, олеїнову кислоту, пурини, мікро- та макроелементи.
Лікар-дієтолог Ірина Риль розповіла, що станеться з організмом при регулярному вживанні яловичини й телятини, передає РИА Новости.
Кому потрібно їсти яловичину
"Яловичина, а особливо телятина - лідер за вмістом заліза. Тому вона необхідна людям зі зниженим гемоглобіном і феритином (анемією)", - розповіла Риль.
За словами фахівця, яловичина містить якісні білки і амінокислоти, що потрібні для вироблення колагену, необхідного для нашої шкіри, суглобів, судин, волосся.
"Даний продукт корисний в харчуванні людей з цукровим діабетом. Яловичина - джерело вітамінів групи В (необхідні для роботи нервової системи та імунітету). Містить таурин і цинк, що сприяють зміцненню імунітету", — зазначила фахівець.
Яловичина - користь
Якщо регулярно вживати яловиче м'ясо, то цей продукт:
- підвищить захисні властивості організму;
- прискорить метаболізм;
- поліпшить зір;
- зміцнить кровоносні судини;
- знизить вміст холестерину;
- попередить розвиток атеросклерозу:
- поліпшить згортання крові;
- нормалізує шлункову кислотність;
- очистить організм від шлаків;
- підвищить стресостійкість;
- усуне сомнологічні проблеми (труднощі при засипанні, безсоння).
Яловичина - калорійність
Яловиче м'ясо - низькокалорійний продукт, але його енергетична цінність залежить від харчування і віку тварини, використаної частини тіла і способу приготування.
В середньому калорійність яловичини коливається від 185 до 275 кілокалорій. Якщо корова ходить на пасовище і харчується в основному травою, то калорійність м'яса буде мінімальною – 200 кілокалорій, а якщо тварину тримають на фермі та годують добавками, то енергетична цінність виростає до 250. Калорійність телятини - 100 кілокалорій.
На енергетичну цінність яловичини і корисні властивості впливає також спосіб приготування. Наприклад, бульйон містить 57 кілокалорій, копчений продукт – 110, запечений в духовці – 170, тушковане м'ясо з овочами – 180, без овочів – 210, приготоване на пару – 200, отарне – 210, шашлик – 230, холодець – 250, смажене м'ясо - 300.
Як повідомляв Главред, раніше експерти розповіли, що корисніше - яловичина або індичка.
Читайте також:
- Від м'яса і молочки до гречки та олії: в Україні рекордно зростають ціни на продукти
- Лікар Комаровський назвав найнебезпечніше для здоров'я м'ясо: величезний ризик для дорослих і дітей
- Дуже смачне гаряче м'ясо на Новий Рік 2022: готувати всього 20 хвилин
- Продають м'ясо без м'яса: експерти з'ясували, як вибрати якісну тушкованку
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред