Що робити для довголіття: названо п'ять найголовніших звичок, що подовжать життя на 10 років

3 квітня 2023, 17:23 оновлено 5 квітня, 16:00
1832
Вся справа не тільки в тому, що ми їмо. Також, важливо думати про свої звички і стиль життя.
Довголіття_руки_старення_здоров'я
Довголіття - у ваших руках / Pixabay

Дослідження, проведене Гарвардським університетом Школи громадської охорони Здоров'я Чана виявило п'ять звичок, які можуть продовжити життя людини на десять і більше років.

Вчені дослідили дані за 34 роки для 78 000 жінок і 27 років для більш ніж 44 000 чоловіків.

Результати показали кореляцію між здоровою поведінкою і серцево-судинними проблемами: у жінок і чоловіків, які вели найздоровіший спосіб життя, ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань була на 82% нижче.

відео дня

Дослідження показало, що відповідь на питання "в чому причина довголіття" дуже проста. Збереження цих п'яти звичок може продовжити життя людини на 10 і більше років.

1. Дотримуйтесь здорової дієти

Це не так просто, як здається, особливо коли ви поєднуєте роботу, сім'ю та соціальні зобов'язання. Наприклад, може виникнути спокуса швидко перекусити в мережі швидкого харчування під час обідньої перерви або замовити їжу на винос пізно ввечері в офісі.

Але недавнє дослідження, опубліковане в британському журналі The Lancet, показало, що погане харчування призводить до кожної п'ятої смерті. Це також може призвести до таких проблем, як високий кров'яний тиск і діабет. Хороша дієта, на думку дослідників, повинна містити мінімально оброблені цільні продукти і злаки, овочі, фрукти, горіхи і будь-які натуральні джерела білка (наприклад, рибу і боби).

Якщо ви серйозно налаштовані змінити свої харчові звички, вам може допомогти консультація з дієтологом. Але для миттєвого натхнення дієта Річарда Бренсона виглядає непогано: засновник Virgin Group щодня їсть мюслі (без цукру - авт.) і фруктовий салат на сніданок.

2. Щодня тренуйтеся

Що потрібно робити щоб стати довгожителем? Вкрай важливо виділити час для занять спортом. Навіть найуспішніші бізнес-лідери світу, такі як Опра Вінфрі, Шеріл Сандберг і Білл Гейтс, вважають фізичну активність своїм щоденним пріоритетом.

Дослідження NCI показало, що навіть невелика кількість щоденних фізичних вправ може збільшити тривалість життя на цілих 4,5 роки. Основна ідея полягає в тому, щоб уникнути бездіяльності, що може стати проблемою для тих, хто працює за столом. Кілька рішень: організуйте стоячий стіл, організуйте пішохідні зустрічі або присвятіть 30 хвилин тренажерному залу до або після роботи.

"Доведено, що фізична активність допомагає підтримувати здорову масу тіла, підтримувати здорові кістки, м'язи та суглоби, сприяє психологічному благополуччю та знижує ризик деяких захворювань", — повідомляє NCI.

3. Підтримуйте здорову вагу

Згідно з дослідженням Гарварду, "контроль ваги значно знижує ризик розвитку цукрового діабету і факторів ризику серцево-судинних захворювань".

"Здорова" вага варіюється від людини до людини, але Національний Інститут серця, легенів і крові (nhlbi) вказує, що індекс маси тіла (ІМТ) від 18,5 до 24,9 вважається здоровим.

Візьміть собі за правило часто зважуватися - не нав'язливо, звичайно. Дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі ожиріння, показало, що ті, хто рідше стежить за своєю вагою, частіше набирають вагу. Почніть розглядати шкалу як інструмент, щоб залишатися в межах норми.

4. Обмежте споживання алкоголю

Що їдять і п'ють довгожителі? Простіше сказати, що вони не п'ють: алкоголь. Важко уникнути алкоголю - він з'являється під час "щасливої години", на конференціях, світських заходах тощо. Але у нього є багато недоліків. По-перше, це може збільшити вашу талію.

Хоча може бути важко обмежити споживання алкоголю. Однак майте на увазі, що публікація "дієтичні рекомендації" уряду США визначає "помірне вживання алкоголю" як одну порцію алкоголю для жінок в день і дві порції для чоловіків. Один еквівалент алкогольного напою визначається як такий, що містить 14 грамів чистого спирту.

5. Не паліть

Пройшли десятиліття з тих пір, як тютюнова промисловість почала втрачати прихильність публіки. Оскільки ризики для здоров'я від куріння стають все більш очевидними, докладаються додаткові зусилля, щоб попередити людей про небезпечні побічні ефекти.

Це не означає, що позбутися непривабливої звички буде легко, але ваше тіло буде вам вдячне в довгостроковій перспективі. Колишній президент Барак Обама був одним з успішних лідерів, які кинули палити. Він відмовився від цієї звички, ще перебуваючи при владі, і заявив, що "не курить" ще в 2017 році.

Вас також може зацікавити:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти