У зимовий час багато людей, які живуть у приватних будинках або мають дачу за містом, стикаються з досить неприємною проблемою – замерзанням замків. Буває, що людина не може потрапити у помешкання, тому що замерзлий замок "не пускає".
Таким ситуаціям краще запобігти, ніж намагатися їх вирішити уже по факту. Щоб не ускладнювати собі життя, варто знати декілька особливостей замків і причин їхнього замерзання.
Чому замерзають замки взимку
Замерзнути можуть як навісний, так і накладний чи врізний замок. До цього може призвести наявність вологи, бруду чи надмірної кількості мастила для таких механізмів.
Мастило призначене для захисту та кращої роботи механізму замка, проте і воно може нашкодити, якщо використовувати занадто багато його кількості. Адже в такому разі воно притягуватиме до себе різний бруд і пил. Після цього воно просто загусне, а в поєднанні з морозом це призведе до некоректної роботи і замерзання механізму.
Також ворог замків – волога. Якщо замок нічим не накривати, а просто залишити на поталу дощу, снігу і морозу, то шансів не замерзнути у нього буде дуже мало.
Що зробити, щоб замки не замерзали на морозі
Будь-який замок працюватиме коректно, якщо він під час морозу буде чистим і сухим. Тому варто дотримуватися кількох важливих правил.
- Запобігти потраплянню вологи. Для врізних замків можна встановити спеціальний навіс, який захистить механізм від потрапляння всередину дощу і снігу.
- Відмовитися від мастила для замків або використовувати невелику його кількість, щоб не спричинити накопичення бруду і замерзання.
Читайте також:
- Чим відіпрати фарбу для волосся з одягу: 7 ефективних способів
- 5 речей на кухні, які всі забувають регулярно змінювати: деякі небезпечні для здоров’я
- Як помити посуд без миючих засобів: 3 способи від досвідчених господинь
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред