Що залити в пень, щоб він згнив: давно забутий, але дуже хороший спосіб

25 травня 2023, 05:50
288748
Якщо ви не знаєте, чим зруйнувати пень, спробуйте використовувати мідний купорос, кухонну сіль або ж застосуєте гербіциди – такі, як Раундап.
пень
Що сипати в пень для його видалення - купорос або кухонну сіль, ви зрозумієте на практиці / instagram.com/gndubrovin

Видалення пенька на дачній або садовій ділянці нерідко стає проблемою. У такій ситуації люди цікавляться, як перетворити пень в труху. Можна використовувати препарати, хімічні засоби або просто спалити пеньок. Хімічне видалення пнів дозволяє знищити збудників хвороби стовбура і коренів і ліквідує всю деревину. Однак тут варто діяти обережно, оскільки хімія негативно впливає на грунт.

Як згноїти пень

Використовуйте мідний або залізний купорос

Мідний або залізний купорос токсичні, вони ліквідують практично всі бактерії, які живуть в деревині. Тому їх застосовують в ситуаціях, коли потрібно знезаразити коріння хворих дерев.

відео дня

Препарати вносять в пеньок так само, як і селітру – в пеньку дрилем свердлять отвори діаметром 5-8 міліметрів і глибиною 5-10 сантиметрів, після чого туди засипається купорос.

Вплив на корінь починається вже за декілька днів, повністю деревина відмирає за 1-2 роки. Надалі коріння розкопується, викорчовується або спалюється.

Слід пам'ятати, що такі реагенти не застосовуються поруч з ділянками, де йдуть металеві труби, оскільки в такому випадку посилюються корозійні процеси.

У 3-5 метрах від місця обробки кілька років будуть погано рости рослини, оскільки хімія вкрай несприятливо впливає на життєдіяльність мікроорганізмів, які беруть участь у відновленні ґрунту.

Якщо коріння було спалено, родючість ґрунту поблизу цього місця може зіпсуватися на десятки років. При викорчовуванні ґрунт за декілька років відновиться.

Кухонна сіль для видалення пенька

Коріння припине свій розвиток всього за 1-2 місяці за рахунок припинення життєдіяльності мікроорганізмів, які в ньому живуть. Сіль вноситься так само, як і мідний і залізний купорос.

Коріння потрібно добре викорчувати, інакше сіль зробить ґрунт безплідним.

Пень можна спалити, якщо місце, де він ріс, планується використовувати для дороги або залитого бетоном майданчика.

Як видалити пень раундапом

Величезний пень можна видалити за допомогою гербіцидів, серед них – Раудап або Торнадо.

Для цього потрібно спочатку спиляти верхню частину пня на висоті, щоб вийшов свіжий зріз. На поверхню заливається гербіцид, після чого весь пень щільно закутується поліетиленовою плівкою.

За рік, вже наступної весни або влітку, можна починати ліквідацію кореневищ, які розклалися.

Це, мабуть, найпростіший і найефективніший метод видалення пня. Вам знадобиться лишепридбати гербіцид і поліетиленову плівку.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти