Перш за все потрібно визначитися з питанням: "Чим корисний базилік для організму людини?".
Які хвороби лікує базилік
Ну, по-перше рядках нашої замітки відразу скажемо - в базиліку міститься безліч вітаміну до, ефірних масел, антиоксидантів, що сприяють зниженню ризику окисного стресу, а також стабілізації рівня цукру в організмі. По-друге, базилік також допомагає роботі серцево-судинної системи, захищає організм від інфекцій і запалень. По-третє, речовина евгенол, якого теж багато в базиліку, може блокувати кальцієві канали. Одного разу його екстракт використовували для зниження тиску. Він допоміг, але ефект виявився короткостроковим ‒ через дві хвилини воно знову підскочило.
Далі - ефірні масла, які є в базиліку, впливають на рівень холестерину і тригліцеридів. Базилік також містить магній, який покращує кровотік, дозволяючи м'язам і судинам розслабитися.
Крім того, ефірні масла базиліка (той же евгенол, а також ліналоол і цитронелол) допомагає боротися із запаленням в організмі. В рамках одного дослідження такі масла використовувалися проти запальних захворювань, які викликані окислювальним стресом (наприклад, артрит). Але цей метод ще досліджується.
Також базилік має антибактеріальні властивості. Масла, які містяться в ньому, борються з бактеріями у людей з респіраторними, шкірними захворюваннями, інфекціями сечової системи і, в деяких випадках, черевної порожнини. В рамках одного експерименту тестували вплив олії базиліка на штами кишкової палички. З'ясувалося, що препарати з олії Рослини можуть допомогти в лікуванні і профілактиці деяких видів інфекцій.
Кому не можна їсти базилік
Справа в тому, що базиліку високий вміст вітаміну До, який грає важливу роль в згортанні крові. Тому ті, хто приймає кроворозжидаючі препарати, в першу чергу повинні проконсультуватися з лікарем (перш ніж збільшувати споживання базиліка).
Людям, у яких є алергія на трави сімейства м'ятних, теж слід відмовитися від базиліка, оскільки він може викликати реакцію, яка буде небезпечною для їх здоров'я.
Базилік не рекомендується і тим, хто приймає препарати від гіпертонії або ліки від діабету.
Де можна додавати базилік
В першу чергу згадав, що базилік ‒ дуже популярна спеція в Італії. Там його додають практично скрізь - в пасту, салати (капрезе), в супи (мінестроне), в соуси (песто), в піцу (Маргарита), а також в полуничні і малинові джеми.
Приправу з базиліком використовують для ароматизації оцту і масла, якими потім заправляють салати і пасту. Базилік також входить до складу знаменитої суміші "італійські трави".
Базилік, на відміну від багатьох інших прянощів, після сушіння не змінює свій смак і запах. У щільно закритій тарі він може зберігати смакові якості до двох років. У такому вигляді його легко зберігати і він не займає багато місця.
Є деякі страви, в які кулінари рекомендують використовувати базилік:
- котлети;
- домашні ковбаси;
- тушкована печінка,
- паштет;
- соус;
- запіканки (овочеві, м'ясні);
- супи (томатний, овочевий, м'ясний, рибний, з морепродуктами);
- паста;
- піца;
- салат;
- маринади для риби і м'яса.
Дивіться відео "киянин розповів, як вирощує овочі та зелень в однокімнатній квартирі":
Вас можуть зацікавити такі новини:
- Людині шкідливо, а рослинам - ліки: що буде, якщо поливати квіти пивом
- Що не любить груша: які рослини краще не садити поруч з деревом
- Чому обсипаються листя фікуса і як врятувати рослину
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред