Німеччина закликала США відмовитися від санкцій проти Північного потоку-2 - Axios

Влада Німеччини закликає американський Конгрес не впроваджувати санкції проти газопроводу Північний потік - 2-це, нібито, може послабити довіру країни до США.

Північний потік-2
Німеччина закликала США відмовитися від санкцій / Getty Images

Влада Німеччини закликає американський Конгрес не впроаваджувати санкції проти газопроводу Північний потік-2-це, нібито, може послабити довіру країни до США.

У засекреченому документі, який посольство ФРН у Вашингтоні направило Конгресу, йдеться про те, що Німеччина "сповнена рішучості" домогтися двосторонні домовленості з метою зміцнення енергетичної безпеки України та Європи. Водночас країна планує утримувати Російську Федерацію від зловживання трубопроводом, повідомляє Axios.

Введення санкцій проти Північного потоку-2, послабить довіру до уряду США і поставить під загрозу Положення про підтримку України.

Які кроки Німеччина здійснить на національному рівні, якщо Росія використовуватиме газ як зброю:

  • застосовуватиме рішучі публічні заяви;
  • оцінюватиме припинення майбутніх політичних зустрічей;
  • розглядатиме обмеження на російські проекти.

У той же час подробиці обмежень на вказані.

Німеччина призупинила сертифікацію Північного потоку-2

Федеральне мережеве агентство ФРН (німецький регулятор, - ред.) прийняло рішення про припинення сертифікації компанії-оператора російської магістралі Північний потік-2.

У Німеччині заявили, що структура власності проекту СП-2 не відповідає нормам національного законодавства.

Регулятор вимагає, щоб компанія Nord Stream AG створила в Німеччині підзвітну німецькому законодавству компанію, яка повинна стати власником тієї ділянки труби, яка проходить по території держави.

До тих пір, поки вимога німецького регулятора не буде виконана, сертифікація Північного потоку-2 не відновиться.

У Нафтогазі сказали, що Росія намагається створити в Німеччині дочірню компанію, яка стане оператором тільки німецької ділянки труби. За словами глави НАК Юрія Вітренко, це "юридичний трюк" з боку Газпрому. Він закликав США ввести санкції проти нової "компанії-оператора" Північного потоку-2.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков підкреслив, що Росія готова виконати всі вимоги німецького регулятора з метою якнайшвидшого запуску газопроводу СП-2.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти