Ми всі бачили,але ніколи не замислювалися, чому батон має зверху кілька великих надрізів? Можливо, це просто дизайн або у цих виїмок є особливе функціональне призначення?
Ми пояснимо, для чого роблять надрізи на батоні і хлібі.
Вирізи на батоні і хлібі не так прості
Існує поширена помилка, що глибокі надрізи на дріжджовій буханці хліба служать для виведення надлишкового вуглекислого газу, який утворюється в тесті в процесі випічки.
Кажуть, що якщо не зробити таких надрізів перед тим, як помістити хліб у гарячу піч, вуглекислий газ може прорвати верхню скоринку, створюючи непередбачувані та хаотичні тріщини, псуючи зовнішній вигляд і навіть смак хліба.
Однак досвідчені пекарі стверджують, що на практиці вуглекислий газ спокійно проходить через найменші пори в тесті, зберігаючи корочку хліба цілою і неушкодженою.
Надрізи можна і не робити
Такі надрізи не є обов'язковими для забезпечення нормального процесу випічки. Тріщини можуть виникати лише при недотриманні оптимального температурного режиму випічки, коли тісто потрапляє в занадто гарячу піч, при відсутності водяної пари в печі (в режимі конвекції) або при порушенні рецептури.
Тому професійні пекарі схильні вважати, що характерні надрізи на батоні створюють впізнаваний образ хліба і надають йому естетичну цінність, швидше ніж мають особливе функціональне призначення. Таким чином, ці надрізи є скоріше стилістичним елементом, що робить хліб впізнаваним і привабливим для покупців.
Вам може бути цікаво:
- Допоможіть, Врятуйте: чому кішки застряють на деревах
- Помиляються майже всі: дівчина показала, як правильно розчісувати волосся
- Видовище не для слабких духом: чому кити вибухають після смерті
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред