Похмілля симптоми
Загалом, українському народу властива широта душі та тіла. Тому навіть звичайне весілля, хрестини чи проводи в армію закінчуються грандіозними бенкетами - які за розмахом нічим не поступаються якимось грандіозним гулянням давніх римлян. І природно, що пиво, горілка, самогон, коньяк, вино ллються зазвичай річкою. Але чим веселіше було ввечері (і чим більше було випито) тим зазвичай важче вранці наступного дня. І тим гірше почувається людина. У похмілля цілком чіткі симптоми і його складно сплутати з чимось іншим.
Але можна коротко пройтися за основними симптомами:
- головний біль;
- озноб;
- сухість у роті;
- нудота;
- блювота;
- відсутність апетиту;
- тремтіння рук і безвихідь;
- депресія.
Як кажуть медики, у стані похмілля людина перебуває зазвичай близько доби. Але в окремих випадках, найжорсткіших, воно може продовжуватися і довше. При цьому, якщо піти і здати аналізи, то відразу будуть помітні численні (і негативні) зміни в балансі гормонів, медіаторів та інших біологічних речовин у тілі. Вся справа в тому, що похмільною реакцією організм прагне захистити себе від отруйної речовини — етилового спирту і окислює його до етилового альдегіду.
Як прибрати похмілля
Якщо не брати до уваги всякі дідівські поради типу "лікуй подібне до подібних і піти похмелись" - а вони загрожують запоями та іншими неприємними речами (оскільки організм і так ослаблений попередньою п'янкою) - то можна скористатися ліками. Підходять у більшості випадків таблетки від головного болю, можна використовувати аспірин, цитрамон, гліцин. Не зайвим буде випити якусь речовину з класу ентеросорбентів (на кшталт активованого вугілля).
Що допомагає при похміллі з підручних засобів:
- ферментовані продукти харчування: квашені овочі (капуста, кімчхі), мочені яблука, розсіл від квашень, квас;
- соління, рибні консерви або інша їжа, багата на мінерали;
- капустяне листя;
- тарілочка гарячого українського борщу;
- томатний сік з червоним перцем (в крайньому випадку — з чорним). При відсутності томатного можна випити овочевий сік, приправлений перцем;
- не більше 300 г кефіру;
- якомога більше води (3-4 л), можна мінеральної, протягом усього похмілля, для усунення зневоднення.
Якщо похмілля сильне, не проходить протягом дня або у вас існують підозри на отруєння алкоголем сумнівної якості, то слід негайно звернутися до лікаря так, як відійти від похмілля самостійно в таких випадках майже неможливо.
Далі, якщо людина в принципі страждає від головного болю і його організм вже звик до звичайних засобів, то трохи допомогти при похмілля може холодний компрес, прикладений на кілька хвилин до чола. Тут важливо не довести себе до переохолодження.
Ще потрібно в першу чергу відкрити вікна - наповнити приміщення свіжим повітрям. Якщо є сили на променад біля будинку, то можна вийти і прогулятися півгодини-годину по вулиці. Це також буде ефективною в боротьбі з симптомами похмілля.
Інші новини:
- Яке харчування допоможе найлегше пережити похмілля - відповідь медиків
- Вчені знайшли новий засіб від похмілля
- Вчені розповіли, чи існує природний засіб від похмілля
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред