Як позбутися від плакучих вікон і цвілі: топ-6 найважливіших правил

Якщо з конденсатом на вікнах не боротися, то він може привести до того, що стіни в квартирі почнуть покриватися пліснявою.
конденсат
Як позбутися конденсату на вікнах / pixabay

З приходом холодів і морозів у багатьох може з'явитися в квартирі або будинку небажаний "гість" - конденсат на вікнах. Здавалося б, що в цьому такого, вода сама випарується. Але насправді, за цією невинною водою криється щось жахливе, що в будь-який момент може прокинутися, якщо з конденсатом нічого не зробити.

Йдеться про цвіль. Саме вона може огорнути стіни навколо вікон, якщо вікна постійно будуть "потіти". А як ви знаєте, цвіль дуже небезпечна для організму, особливо для тих, хто страждає алергією.

Чому взимку з'являється конденсат

Найчастіше вікна починають "плакати" саме взимку або холодної осені. У квартирах включається опалення, а за вікном дуже холодно. Саме через цей перепад температур на склі з'являється конденсат. Подібне явище можна спостерігати в маршрутках, легкових автомобілях або іншому виді транспорту, де вікна "потіють".

відео дня

Навіть якщо у вашому будинку конденсат на вікнах гість досить рідкісний, то він все одно з'явиться після того, як ви будете готувати їжу на плиті. Тоді температура на кухні різко підвищиться, через що і відбудеться цей різкий перепад температур.

Як позбутися від конденсату

Варто відзначити, що найоптимальнішою температурою повітря в приміщенні є 18-24 градуси тепла.

Якщо навіть з такою температурою конденсат нікуди не йде, то постарайтеся частіше провітрювати квартиру. Робити це потрібно хоча б раз в день по 15-20 хвилин.

Якщо у вас є витяжка, то готувати їсти необхідно тільки з нею. Якщо витяжки немає, то краще відразу відкривати вікно, щоб в приміщенні не збиралася волога.

Обов'язково сушіть мокрі речі тільки на балконі. Так ви не будете підвищувати вологість в кімнаті, яка також може привести до появи конденсату.

Якщо ви любитель рослин, але у вас часто з'являється конденсат, то краще мінімізуйте їх кількість.

Також обов'язково протирайте конденсат на вікнах і підвіконні сухою ганчіркою. Не потрібно чекати, що він випарується самостійно.

Вас також зацікавить:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти