Сирість у квартирі – це досить поширене явище, з яким багато хто стикається. Якщо закривати на цю проблему очі, то вона може призвести до неприємних наслідків. Наприклад, через неї можуть псуватися предмети і пошкоджуватися стіни. Але найгірше те, що вона може погано впливати на здоров’я мешканців житла.
У цій ситуації найперше потрібно знайти причину сирості. Адже що б ви не робили для боротьби з нею, вона може з’являтися знову і знову, якщо не усунути першопричину.
У панельних квартирах з часом може порушуватися щільність стін, і в утворених пустотах накопичуватиметься волога. У квартирі на першому поверсі головною причиною сирості може стати підвал – поки рівень вологи у ньому не зменшиться, зменшити її у своїй квартирі буде важко.
Причиною сирості також може бути порушена вентиляційна система, яка погано відводить вологу на вулицю і недостатньо добре провітрює приміщення.
Також варто звернути увагу, чи немає у вас звички постійно сушити багато одягу у кімнатах замість вулиці або балкону.
На рівень вологості може вплинути і велика кількість кімнатних рослин у приміщенні, наявність акваріума, протікання водопровідних труб, приготування їжі з відкритими кришками і недостатнє провітрювання кімнат.
Як позбутися сирості у квартирі
1. Встановити у ванній примусову вентиляцію
Вона повинна вмикатися щоразу після того, як хтось скористається ванною чи сходить у душ.
2. Не сушити одяг по всій квартирі
Одяг після прання краще сушити у ванній, на балконі або на вулиці, а не розвішувати по усій квартирі.
3. Вмикати витяжку на кухні
Під час приготування їжі на кухні краще вмикати витяжку. Їжу готувати під закритими кришками, щоб пара не йшла у приміщення і не осідала там.
4. Придбати осушувач для повітря
Такі прибори можна знайти у магазинах. Замість них також можна вмикати кондиціонер у режим сушіння.
5. Замастити щілини у дерев’яних вікнах
Якщо у вас дерев’яні вікна, потрібно усі стики і щілини добре замастити, щоб холодне повітря з вулиці не пробиралося до кімнати.
6. Перевірити труби
Варто перевірити, чи немає у вас протікань у трубах. Вони можуть виникнути не лише тоді, коли труби старі, а й через неправильний монтаж чи неякісні матеріали.
7. Добре провітрювати приміщення
Якщо погано провітрювати приміщення, у ньому також може бути підвищений рівень вологи. Адже навіть люди під час дихання випускають вологу зі своїх легень у кімнату.
Як прибрати зі стін плісняву, яка з'явилася через сирість
Є низка ефективних засобів, які допоможуть впоратися з цією проблемою.
1. Бура
Якщо вологість уже призвела до утворення плісняви на стінах або інших поверхнях, з цим добре впорається бура. Варто розвести її водою у пропорції 1:10, перемішати і обробити розчином уражені пліснявою місця, застосовуючи жорстку щітку.
2. Мильний розчин
Потрібно змішати стружку господарчого мила з водою у пропорції 0,5 кг мила – 5 л води. Суміш закип’ятити і охолодити. Далі цим розчином кілька разів обробити проблемні місця з підвищеною вологістю.
3. Перекис водню
Потрібно розпилити нерозведену речовину на проблемне місце, через якийсь час змити водою і витерти насухо.
4. Оцет
Потрібно розпилити оцет на уражену цвіллю ділянку, і через 1 годину змити водою. Варто повторити таку процедуру через тиждень. А щоб у приміщенні не залишився запах оцту, провітріть кімнати.
5. Нашатирний спирт
Для того, щоб позбутися плісняви і грибка від вологи, приготуйте розчин з нашатирного спирту і води у пропорції 1:1. Далі нанесіть розчин на проблемну ділянку, залиште на кілька годин і зітріть залишки вологою ганчіркою.
6. Відбілювачі з хлором
Потрібно розвести такий засіб водою у пропорції 1:10 й обробити уражені місця. Але працювати з таким засобом потрібно максимально обережно, використовуючи одноразову маску і гумові рукавички. Пам’ятайте, що хлор – досить агресивна речовина, і варто уникати її дії на органи дихання і шкіру.
7. Харчова сода
Розвести 1 столову ложку соди у склянці води. У цьому розчину змочити губку і протерти проблемні місця. Після цього протерти оброблені поверхні вологою ганчіркою і знову нанести засіб, уже не змиваючи.
8. Марганець
Потрібно приготувати слабкий розчин марганцівки і протирати ним уражені пліснявою місця.
Читайте також:
- Навіщо заморожувати нижню білизну: оригінальний лайфхак від бережливих господинь
- Як легко прасувати білизну після прання: один секрет зекономить вам багато часу
- Як почистити матрац від плям: 3 дієві способи і 5 обов’язкових правил
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред