Пасинкуванням помідор називають обрізання відростків, які з'являються в пазухах листків. Ці пагони можна помітити під час цвітіння головного стебла і видаляти їх слід в обов'язковому порядку.
Для чого потрібно пасинкувати помідори
Городники без стажу часто задаються питанням - для чого видаляти додаткові паростки на кущах помідорів, адже на кожному із них в ідеалі можуть з'явиться такі бажані плоди і урожай буде ще багатшим. Але в цьому випадку не так все й просто, адже через велику кількість відростків кущ томату стане схожим на джунглі, а це загрожує появою небезпечних грибкових інфекцій. Також через велику кількість плоди будуть меншими за розміром. Видалення пасинків прискорить дозрівання помідорів.
Як пасинкувати томати в теплиці
Фахівці звертають увагу, що на ранньому етапі росту розсада набагато краще переносить видалення відростків. У помідор у теплиці проводити процедуру слід приблизно через два тижні після появи паростків. Оптимальний розмір маленьких рослин - 3-4 см.
Яким чином пасинкувати помідори у відкритому грунті
Скільки залишати пасинків на помідорах - як тільки на рослині ви помітите першу квітучу кисть, чекайте "народження" пасинків. Буде чітко видно, як з'явився перший і найстійкіший пасинок, який слід залишити, а ті, які відростають під ним – варто сміливо прибирати.
Бічні відростки потрібно прибирати тоді, коли вони виросли на 2-4 см, при цьому обов'язково намагатися по мінімуму травмувати рослину.
Здійснювати цю процедуру настійно рекомендують рано вранці і обов'язково в сонячний, але не спекотний день для того, щоб "ранки" на кущах змогли швидко затягнутися і не завдали шкоди. Проводити пасинкування слід в залежності від стану рослини – не частіше одного разу в один або два тижні.
Два способи пасинкування помідор:
- відривання пагонів руками
- обрізання пасинків за допомогою садових ножиць.
Чи слід пасинкувати балконні помідори
У тому випадку, якщо ви посадили на підвіконні низькорослий сорт помідор, видаляти відростки не потрібно. Такі помідори не бояться заморозків і будуть давати урожай навіть з бічними пагонами. Але треба пам'ятати, що рослини з пасинками швидше виснажують грунт, тому їх потрібно частіше поливати і "підгодовувати" добривами.
Як пасинкувати помідори високорослі
Багато городників люблять вирощувати високорослі помідори, адже вони дають більше врожаю, менше уражаються небезпечною фітофторою, у них розтягнутий період плодоношення – від середини літа і аж до осінніх заморозків. У цих сортів томатів потрібно видаляти верхні пасинки, а нижні – прикопати для посилення кореневища. Дорослі кущі сягають у висоту до 40 сантиметрів, тому їх прив'язують до стовпів по мірі зростання.
Наступного дня після видалення бічних паростків кущі томатів настійно рекомендують рясно полити і підгодувати мінеральними добривами.
Читайте також:
- Як посадити помідори унікальним німецьким способом: урожай буде небувалим
- Це вб'є урожай: що категорично не можна садити поруч з помідорами
- Буде 10 кг солодких помідорів з кожного куща: як застосовувати соду для підгодівлі овочів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред