Як правильно змивати з рук інфекції - відповідь фізиків

Ретельне миття рук визнано ефективним засобом боротьби з поширенням хвороб та інфекцій, проте Фізика цього процесу вивчена мало, кажуть вчені.

Мило
Як правильно змивати з рук інфекції - відповідь фізиків / ua.depositphotos.com

Закінчено розробку математичної моделі механіки рідини при митті рук. Відповідна стаття була опублікована в журналі Physics of Fluids. Американські вчені стверджували, що найдрібніші частинки − віруси і бактерії − вимиваються з мікроскопічних поглиблень на поверхні шкіри лише через двадцятисекундного інтенсивного тертя вологих долонів один об одного.

Ретельне миття рук визнано ефективним засобом боротьби з поширенням хвороб та інфекцій, проте Фізика цього процесу досі не була вивчена. Дослідники з Hammond Consulting Limited на чолі з Полом Хаммондом побудували модель, що відображає ключовий механізм миття рук і оцінили масштаби часу, протягом якого такі частинки, як віруси і бактерії, змиваються з рук.

Математична модель заснована на взаємодії двох хвилястих поверхнях, які рухаються один відносно одного в двох вимірах, в той час як між ними знаходиться тонка плівка рідини. Частинки затримуються на шорстких поверхнях руки в потенційних ямках, і щоб витягти їх звідти, енергія потоку води повинна бути досить високою.

Автори відзначають, що більш сильний потік легше видаляє частинки, а його сила залежить від швидкості руху рук.

Читайте такжеВчені розповіли, чим небезпечні для здоров'я дітей миючі засоби

Реклама

Нагадаємо, раніше вчені з Бергенського університету (Норвегія) з'ясували, що постійне використання засобів для чищення серйозною мірою збільшує ризик порушення роботи жіночих легенів.

Такий стан речей викликано роздратуванням слизової оболонки через ;речовини, що входять до складу чистильних засобів і вдихаються жінками під час прибирання. Крім того, це дане роздратування може призводити до виникнення астми та інших захворювань.

viber
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
Чорне міні і стрижка "під хлопчика": 72-річна Алла Пугачова заінтригувала фанатівЧорне міні і стрижка "під хлопчика": 72-річна Алла Пугачова заінтригувала фанатів "Дуже бридко виглядає!": дочку Ані Лорак захейтили за дивні відео в Instagram"Дуже бридко виглядає!": дочку Ані Лорак захейтили за дивні відео в Instagram М'яка зима і безсніжний Новий рік: синоптик уточнила прогноз погоди для України на кілька місяцівМ'яка зима і безсніжний Новий рік: синоптик уточнила прогноз погоди для України на кілька місяців Трагедія України: чому немає сенсу говорити про військовий шлях повернення Криму і ДонбасуТрагедія України: чому немає сенсу говорити про військовий шлях повернення Криму і Донбасу На Закарпатті медики замість щеплення зливають вакцину в каналізацію - ЗМІНа Закарпатті медики замість щеплення зливають вакцину в каналізацію - ЗМІ

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять