Буває так, що грядки полуниці не дають врожаю і засмучують цим навіть досвідчених садівників. Сьогодні поговоримо про те, як відновити цвітіння і плоди полуниці.
Чому полуниця не дає урожай - розберемося в причинах
Полуниця - одна з перших ягід, яка радує українців навесні. Однак іноді кущі рослини не дають плодів. Причин у цього явища може бути кілька, одними з найпоширеніших є недолік запилення і відсутність бджіл. Якщо в момент цвітіння полуниці часто йдуть дощі - це призводить до нестачі запилення, адже рясний дощ заважає комахам.
Також в вашому регіоні могла зменшиться колонія бджіл і джмелів, що останнім часом зовсім перестало бути рідкістю.
Крім іншого, грядка полуниці могла вже просто застаріти, адже її оптимальний термін 3-4 роки. Ще однією поширеною причиною відсутності плодів можуть стати погодні умови минулої зими, деякі сорти полуниці можуть просто не пережити важкої для них зими.
Як змусити полуницю плодоносити - способи вирішення проблеми
Перша підготовка після зими починається десь в середині квітня. Уже тоді варто очистити кущики від сухого і хворобливого листя, а землю розпушити, щоб коренева система стала швидше рости.
Потім варто перший раз удобрити кущі. Зробити це можна за допомогою розчину сечовини або коров'яку (1 ч.л. на 10 л. води).
Також кущі можна обробити за допомогою спеціальних препаратів, які продаються в садових магазинах.
Чим удобрити полуницю навесні - кращі способи допомогти рослині
Необхідно знати, що перший раз добрива вносять тільки з другого року рослини, на перший вистачає того, що вноситься перед посадкою кущів. Як ми написали вище, вперше після зими полуницю потрібно удобрити після сходу снігу.
Потім можна скористатися органічними добривами, наприклад - настоєм кропиви або курячого посліду. Кожен розчин потрібно настояти близько 3-4 днів.
Також вам може бути цікаво:
- Що не любить груша: які рослини краще не садити поруч з деревом
- Як отримати ранній урожай редису: швидко зійде і смаком порадує
- Що потрібно для росту яблуні, щоб радувала плодами і пишною кроною
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред