Які слова на "И" існують в українській мові: мовознавець ошелешив поясненням

25 травня 2023, 14:16 оновлено 25 травня, 15:37
96650
Здавна українці використовували кілька слів на цю букву, і саме ці слова повернув у вживання новий український правопис.
Украинский язык, Александр Авраменко
Які слова на "И" існують в українській мові/ скрін

Раніше було таке золоте правило, що слів на літеру "И" в українській мові немає. Проте це змінилося після впровадження нового правопису з 2019 року, який повернув у вживання кілька забутих давніх українських слів.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму експресуроці розповів, що це за слова і як їх правильно використовувати.

"Раніше першокласники вже з абетки знали, що слів на букву "И" немає. Але з 2019 року правопис узаконив декілька слів, що починаються на букву "И", – зазначає мовознавець.

Йдеться про наступні слова:

  • ич,
  • икати,
  • ирод (можна вживати також "ірод"),
  • ирій (можна вживати також "ірій"),

Службове слово "ич" можна вживати, до прикладу, у фразах "Ич який хитрий!", "Ич яка гарна!".

Слово "икати" може вживатися у значенні "вимовляти И замість І".

У наступних двох прикладах допускається використання паралельних форм: ирод або ірод, ирій або ірій. Кожен з цих варіантів правильний.

"Ви спитаєте: "Хто ж це таке придумав?". А я відповім – так українці вимовляли ці слова здавна. Отже, написання з буквою "И" слів ич, икання, ирод та ирій – правильне", – наголосив Авраменко.

Слова на И в украинском языке
Слова на И в українській мові/ скрін

Дивіться відео, що Авраменко розповів про слова на "И" в українській мові:

Раніше Авраменко розповів, як вказати час без русизмів. За словами мовознавця, багато українців, відповідаючи на запитання "Котра година?", використовують конструкцію з прийменником "без". Наприклад, "без двадцяти чотири". Проте так говорити неправильно.

Також раніше Авраменко розповів, як Україна могла втратити колоритне українське слово "дармовис" і ще низку цікавих слів через радянську політику зближення мов.

Вас також може зацікавити:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти