Якою буде мінімальна пенсія в 2023-му і як правильно її оформляти

Кожен новий рік українці-пенсіонери і люди передпенсійного віку задають собі питання: "Яка мінімальна пенсія в Україні?". Відповімо на нього.
Пенсія, трудова книжка
Якою буде мінімальна пенсія у 2023-му та як правильно її оформляти / колаж УНІАН

На жаль, не слід забувати про те, що бюджет України на 2023 рік не передбачає підвищення прожиткового мінімуму (через війну, яку розв'язала Росія проти нашої країни) а, отже, відповідь на питання "скільки буде пенсія в 2023?" просте - такою самою, як і у 2022 році.

Загалом близько 800 млн грн закладено в український бюджет-2023 на соціальні виплати. Трохи більше чверті (223 млн грн) з них виділять на пенсії.

Яка мінімальна пенсія буде в 2023 році?

Розмір мінімальної пенсії на 2023 рік складе 2093 гривень – після того, як розмір прожиткового мінімуму в Україні в грудні минулого року підвищили на 66 грн.

відео дня

Додаткові виплати. У 2023 році в Україні планують ввести додаткові виплати для осіб, які отримують пенсію менше мінімальної, а також тих, хто має великий страховий стаж.

За кожен рік переробки стажу (для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років) планується доплата по 20,93 грн.

Пенсиоры

Як вийти на пенсію в 2023 році

Але, чиновники нагадують, що умови для того, щоб вийти на пенсію, в 2023 році зміняться - і, як завжди, в питанні підвищення рівня трудового стажу:

  • Якщо людина захоче вийти на пенсію в 60 років (то обов'язковий буде трудовий стаж в 30 років і більше).
  • Якщо у людей стаж тільки 20 років, то вони зможуть вийти на пенсію не раніше, ніж їм виповниться 63 роки.
  • Якщо людині виповнилося 65, то для того, щоб оформити пенсію, йому достатньо мати 15 років стажу.

Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально і залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі.

Чи підвищать пенсії у 2023 році

Кабмін планує провести індексацію пенсій у березні 2023 року. Але, на жаль, підвищення очікується всього на 5%. Зокрема, особливу увагу буде приділено підвищенню пенсій наукових співробітників і державних службовців.

Мінімальна пенсія за віком в Україні становитиме – 2093 грн, а от максимальна пенсія за віком рівно вдесятеро більша − до 20920 грн.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти