Коли і як видаляти стрілки у часнику: секрет досвідчених дачників вразить наповал

30 травня 2023, 03:10
Що робити зі стрілками озимого часнику - поради досвідчених городників.
часник
Коли обривати часникові стріли / Instagram/alkhimikpiroman

Зріз стрілок у часнику є важливою частиною вирощування цієї культури на присадибних і дачних ділянках. У багатьох є свої хитрощі і секрети, проте існує неписаний звід правил, який допоможе краще впоратися з цим завданням.

Найчастіше питання про те, коли обривати часникові стріли ставить багатьох в глухий кут, але проста відповідь допоможе розставити крапки над і.

Як зрізати часникові стрілки

Для обрізки стрілок часнику рекомендується використовувати ножиці, садовий секатор відповідного розміру або ніж. Важливо пам'ятати про те, що видаленню підлягають стрілки на висоті 1 см від основи.

відео дня

Найбільш підходящий час доби для видалення стрілок

При підрізанні стрілок часнику не поспішайте, а краще дочекайтеся теплого сонячного ранку. Такі рекомендації себе повністю виправдовують, адже саме в такий час завдяки теплу сонячних променів зрізи підсохнуть, що істотно знизить ризик інфікування рослини. Також це дасть можливість рослині благополучно переночувати і швидко відновитися. Досвідчені городники також радять на наступний день такий часник необхідно полити і підгодувати. Важливо пам'ятати про те, що видаляти стрілки під вечір або відразу після поливу категорично заборонено.

Коли обривати стрілки у озимого часнику

Обрізка стрілок у озимого часнику має свої особливості. Існують чіткі рекомендації про те, що обрізку саме цієї культури слід проводити приблизно, починаючи з другої половини червня. При цьому слід орієнтуватися на зовнішній вигляд і дозрівання часнику, адже багато що залежить від погоди і кліматичних умов. Тому городникам настійно рекомендують звертати увагу на візуальні характеристики при визначенні термінів обрізки часникових кущів.

Чи потрібно зав'язувати часник після видалення стрілок

Ще одне питання, яке потребує уточнення, має досить просту відповідь. Після видалення стрілок листя часнику слід зав'язувати через кілька тижнів. При цьому слід орієнтуватися на те, що процедура проводиться за 5-7 днів до збирання врожаю. І важливо пам'ятати, що стрілки потрібно саме зрізати, а не висмикувати.

Більше новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти