Всім відомо, що двічі на рік ми самостійно переводимо стрілки годинника і звикаємо до нового часу. Однак навіщо це робити - знають не всі.
Навіщо переводять час у світі - думка з 18 століття
Ще в 18 столітті під час подорожі по Франції засновник США Бенджамін Франклін задумався про те, що багатьом подобається проводити вечори в колі друзів, користуючись великою кількістю свічок і ламп. Переведення часу тоді мало би позитивний вплив на економію ресурсів.
Далі про переведення часу стали замислюватися в Англії та Німеччині, у 1916 році перехід не літній час був здійснений також для економії ресурсів.
Весняний сезон потребує переведення годинників на годину вперед, така давня звичка допомагає зберігати електрику і зменшувати експлуатацію штучного освітлення. Все тому, що навесні і влітку людям властиво вставати на світанку, а лягати набагато пізніше заходу сонця.
Однак останнім часом проводяться дискусії, в яких обговорюється доцільність переходу на різні часи. За словами експертів, такий перехід згубно впливає на здоров'я людини і зовсім незначно при цьому економить електроенергію. Це призвело до того, що деякі держави відмовилися від переходу і стрілки годинника більше не переводять.
Які країни переводять час - хто до цього дня користується цією давньою звичкою
Для початку розповімо про тих, хто повертався до переведення годинників після того, як відмовився від цього - це США і Німеччина.
Також звичка переводити годинник двічі на рік зараз є в багатьох штатах США, Канаді, в країнах Європи, Південної Америки і Африки, в Новій Зеландії і навіть трохи в Австралії.
Коли переводять годинники на літній час - перехід в Україні
Варто відзначити, що перехід на "зимовий" час - дещо неправильна назва, адже за фактом - це стандартний час, а перехід на літній час - виняток.
У 2023 році Україна здійснить перехід на літній час в ніч з 25 на 26 березня, а саме - о 03:00 за Києвом.
Також ми писали:
- Як визначити свої особисті межі і навчитися ніколи не давати себе в образу
- Його власниці не знатимуть горя до кінця життя: яке жіноче ім'я приносить удачу
- Чому не можна повертати посуд порожній: проста дія, яка зіпсує життя
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред