Лікар-педіатр Євген Комаровський заявив, що віспа мавп - відносно несмертельне захворювання.
"Мені здається, що всі чіпляються за цю мавпячу віспу, щоб відволіктися від війни. (...) Мавпяча віспа - не коронавірус, коли вам достатньо посидіти в одній кімнаті або у вагоні метро і заразитися", - зазначив Комаровський.
Віспа мавп - хвороба, "м'яко кажучи, несмертельна", заявив Комаровський в ефірі телеканалу Freedom.
За статистикою, західний варіант інфекції (у віспи є два варіанти: Західної Африки і Центральної), який набагато легше і саме його зараз фіксують в Європі, дає 1%-у летальність для голодуючих і не мають доступу до медичної допомоги людей.
"Для сільського населення Конго цей варіант віспи дає 1%-ну летальність. Якщо ж мова йде про людину, яка не голодує і користується допомогою медиків, летальність буде дуже низькою", - зазначив лікар.
Він також додав, що якщо все ж ситуація почне погіршуватися, існує перевірена 100-річним досвідом вакцина, а точніше, п'ять препаратів проти віспи.
читайте такожСвіт "косить" нова хвороба: що відомо про віспу мавп і в які країни вже проникла зараза"Швидше за все, якщо і з'явиться у нас віспа мавп, потрібно буде прищеплювати медпрацівників", — додав педіатр.
Віспа мавп
Віспа мавп - це рідкісне інфекційне захворювання. Його збудник - вірус, що належить до сімейства поксвірусів. Вперше був виділений в 1958 році від хворих мавп. За своєю структурою і властивостями схожий з вірусом віспи людини.
Вірус віспи мавп в антигенному відношенні більш схожий з вірусом натуральної віспи, ніж з вірусами вакцини і коров'ячої віспи. Добре росте і розмножується в оболонці курячих ембріонів.
Віспа мавп - симптоми
Початкові симптоми віспи мавп включають:
- лихоманка;
- головний біль;
- м'язові болі;
- болі в спині;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- озноб і виснаження.
Головне, чим характеризується віспа мавп, - тривалим тісним контактом для зараження.
Читайте також:
- Віспа мавп: у ВООЗ назвали терміни різкого спалаху захворюваності
- В Ізраїлі зафіксовано перший випадок підозри на віспу мавп
- Атака біологічною зброєю або випадковість: як пов'язані війна в Україні та спалах мавпячої віспи
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред