Щоб отримати хороший урожай, потрібно докласти чимало сил. Наші предки не лише багато працювали на землі, але й дотримувалися низки правил. Сучасній людині вони можуть здатися звичайними забобонами, але багато з них не позбавлені логіки, оскільки пов'язані з погодою та природними явищами.
Прикмети для хорошого врожаю
Під час проведення посівних робіт нікому не можна давати гроші в борг. Мати власні борги на початок посіву також не можна.
Садити і сіяти можна лише в гарному настрої, а від образ і злоби краще повністю позбутися. В цьому випадку урожай буде не лише смачним, але і багатим.
Із семи днів тижня лише жіночі дні підходять для посіву - це середа, п'ятниця та субота.
Перед тим як посадити першу розсаду, потрібно взятися за голову обома руками, тоді плоди виростуть великі, міцні та круглі. Якщо пов'язати на голову білу хустку або рушник, тоді за голову можна не братися.
Купивши на ринку розсаду, її потрібно заховати і нікому не показувати. Сусіди не повинні бачити, як ви її висаджуєте в землю, інакше плоди будуть дрібними.
Не можна гризти насіння в городі, оскільки сміття від насіння приверне комах.
Не можна садити на голодний шлунок. Всі дії необхідно проводити ситим. Якщо ви будете голодні, то подібне відчуття виникне і від зібраного врожаю. Приказка каже: "Сам ситий — урожай багатий".
Картоплю потрібно садити, коли зацвітуть бузина і черемха. Не можна її садити на Вербному тижні, а також по середах і суботах — буде погано зберігатися.
Насіння огірків садять на Миколая (22 травня) або Пахома (28 травня). При посіві потрібно повторювати: "Скільки на небі хмар — стільки нехай буде огірків".
Якщо весна рання, то капусту і цибулю сіють на четвертому тижні Великого посту або пізніше - на п'ятому. Якщо весна запізнюється, то проводять посів в останні дні Страсного тижня, особливо в суботу.
Соняшники краще садити в суботу, до сходу сонця або після його заходу. При посадці потрібно мовчати.
Горох краще сіяти на світанку, в Страсний четвер або суботу, в кінці квітня і на початку травня.
Насіння для посіву моркви краще замочувати рано вранці. І висівати бажано без сторонніх.
Гарбуз краще садити в базарний день або у вівторок.
Коли лопаються сережки у берези, прийшов час сіяти хліб.
Коли на вербі з'явилися пухнасті "баранці" та зацвітають нарциси - прийшов час сіяти редис, капусту червонокачанну, салат, ранню редьку, кольрабі.
Цвіте вишня - можна сіяти кукурудзу і кріп.
Лук-сіянець потрібно садити до того, як заквакають жаби.
Цвітіння ліщини, фіалки - найкращий час посіву моркви і петрушки.
Коли починає цвісти бузок, настав найкращий час, щоб посіяти літній качанний салат.
Кращий термін посіву ячменю - коли лист на дубу розміром з копійку.
Сіяти огірки і помідори можна тоді, коли зацвітає горобина. Коли цвіте калина, огірки і помідори можна садити, а також сіяти гарбуз, патисони.
Вам також може бути цікаво:
- Величезний урожай забезпечений: навіщо потрібно покласти ложку цукру в город
- Як доглядати за сливою, щоб вона плодоносила та принесла багатий урожай
- Чим підгодувати полуницю навесні для хорошого врожаю: прості схеми для дачників
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред