Зовсім скоро в Україні пройдуть три літні свята, які присвячені Ісусу Христу. Їх назви скорочені від слова "Спаситель", а слідчо свято називається - Спас. Всього є три свята - Медовий, Яблучний і Горіховий Спас.
Медовий Спас в народі також називають святом Маковія. Про нього ми сьогодні і розповімо.
Коли Маковей 2023 - дата свята
Дати кожного Спаса щороку залишаються одними і тими ж. Медовий спас 2023 українці відзначать вже зовсім скоро - 14 серпня. Яблучний Спас відзначатиметься 19 серпня, а ось Горіховий - в кінці місяця, 29 серпня.
Чому свято називається Медовий Спас
Назва першого Спаса, тобто Медового, пояснюється дуже просто. Як правило, до цього дня всі соти у вуликах вже були наповнені медом і пасічники приступали до його збору. Вважається, що мед необхідно зібрати і освятити якраз в цей день.
Також цей день називають святом Маковія. Все тому, що 14 серпня в церкві вшановують пам'ять семи великомучеників Маккавеїв.
Що роблять на свято Медовий Спас - традиції
Медовий Спас здавна є традицією ходити до церкви. У цей день необхідно освятити свіжий мед, мак, трави. Все те, що дарує людині август. Також в цей день по-справжньому щастить тим, хто любить солодке, адже стіл традиційно накривають солодкими млинцями і пряниками.
Які прикмети на Медовий Спас
Ні для кого не секрет, що українці, незважаючи на християнство, давно живуть в системі прикмет і традицій. І Медовий Спас не став винятком. Найпопулярнішими традиціями в цей день є наступні: не варто голосно святкувати, інакше в наступному році не буде меду.Також варто звернути увагу на троянди, якщо вони вже повністю відцвіли - значить, літо підійшло до кінця. А ось якщо в Медовий Спас пішов дощ - значить, не будуть горіти ліси.
Також вам може бути цікаво:
- Де краще зберігати консервацію в квартирі: головні поради щодо заощадження
- Які каші не можна їсти щодня: можуть збільшити вагу і вплинути на здоров'я
- Чи можна робити консервацію з йодованою сіллю: зіпсує чи ні
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред