Дуже і дуже палкі суперечки йдуть між фанатами чорного чаю і чаю зеленого - за напруженням навряд чи поступаючись суперечками між католиками і протестантами. У тому числі і з приводу того, чому не треба пити зелений чай з цукром. Нижче ми детально про це розповімо.
Чи можна пити зелений чай без цукру
Справа в тому, що нерідко зелений чай активно використовують як засіб для боротьби із зайвою вагою. І, оскільки кількість калорій в ньому невелика, тому його і рекомендують вживати ‒ не без цукру (давно відомого своєю калорійністю). Чому і зелений чай входить до складу багатьох дієт і спеціального харчування.
Однак людям із зайвою вагою необхідно пити зелений чай в помірних кількостях. Справа в тому, що зловживання ним може привести до порушення метаболізму і пов'язаних з цим функціональних змін. Тому середньодобове рекомендоване максимальну кількість чаю - 750 мілілітрів на добу (а це за обсягом дорівнює приблизно трьом звичайним гурткам).
Так ось, калорійність зеленого чаю приблизно становить 3-5 ккал без цукру з розрахунку на одну кружку напою. Тобто показник вкрай малий - всього 1 ккал на 100 грам. Щоб було зрозуміло, енергетична цінність чорного чаю приблизно 4-5 ккал на 100 грамм.
Коли краще пити зелений чай вранці або ввечері
Якщо у людини медики не знайшли протипоказань для вживання зеленого чаю, то тоді кращим цього його пити вранці. Таке пиття тонізує, допомагає "прокинутися", а також іноді може позбавити від втоми і недосипу. Потім, протягом дня до заходу сонця також можна випити дві-три чашки зеленого чаю. Однак перед сном його пити не радять медики. Ну або в крайньому разі, коли людина не може лягти спати, попередньо не випивши кухоль зеленого чаю, то краще заварювати максимально слабкий настій.
Але ще один нюанс. Якщо фахівцям задати питання: "як пити зелений чай - холодним або гарячим?", то вони, швидше за все, будуть одноголосні. І скажуть, що не рекомендують заварювати зелений чай "крутим" окропом. Слід спершу остудити його до + 80 градусів за шкалою Цельсія. Якщо ж ви любите пити заварений чай на ніч, то і зовсім дайте йому ще сильніше охолонути ‒ до температури +60-70 градусів за шкалою Цельсія. І, в кінцевому підсумку, щоб уникнути усіляких неприємних реакцій організму, краще відмовитися від великих порцій і обмежитися об'ємом чашки до 150 мілілітрів.
Вас можуть зацікавити такі новини:
- Чому в спеку треба пити гарячий чай: 3 вагомі причини
- Чи можна щодня пити чай з м'ятою: факти про популярний напій вразять
- Навіщо в чай додають сіль: рецепти незвичайного напою, який здивує вас своїм смаком
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред