Чи можна швидко повернути нюх після COVID-19 - відповідь лікаря

Медик-отоларинголог з Київської міської клінічної лікарні № 9 Максим Овсієнко чітко пояснив сам механізм втрати нюху при коронавірусі COVID-19.

123
Чи можна швидко повернути нюх після COVID-19-відповідь лікаря / ua.depositphotos.com

Нюх, який зникло після коронавірусу COVID-19, іноді можна повернути за допомогою лікарських маніпуляцій. Про це порталу "Факти" розповів медик-отоларинголог з Київської міської клінічної лікарні № 9 Максим Овсієнко.

"Підхід індивідуальний. Якщо причина в наполегливому набряку, що перегороджує доступ повітря з одорантами в нюхову щілину, тоді знадобиться операція. При оборотних змінах слизової оболонки призначаємо препарати-інтраназальні кортикостероїди. Також ефективні вправи для тренування нюху. Суть в тому, що нервові клітини, що входять в нюховий епітелій, можуть відновлюватися. Потрібно, нюхаючи різні речовини, встановлювати асоціативний зв'язок з головним мозком", - розповів він.

Крім того, Овсієнко пояснив сам механізм втрати нюху при коронавірусі COVID-19.

"Вхідні ворота для вірусу-слизові оболонки, зокрема і верхніх дихальних шляхів. Під час запалення, коли слизова банально набрякає, погіршується стан епітелію, що сприймає запахи. Через набряк одоранти не потрапляють в рецепторні зони, де оцінюються організмом. Заважають сприйняттю запахів і хронічні захворювання, які при COVID-19 загострюються: назальний поліпоз або алергічні процеси. Буває розлад в нервових клітинах-нюхові цибулини перестають нормально функціонувати, і передача нервового імпульсу і оцінка головним мозком інформації про запахи утруднюється", − резюмував він.

читайте такожВражає мозок: вчені пояснили небезпеку втрати нюху і смаку при COVID-19

Реклама

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст, співробітник Київської міськлікарні № 4 Євген Дубровський попереджав, що при COVID-19 в перші п'ять-шість діб не можна приймати антибіотики.

Медик попередив, що через прийом антибіотиків стан інфікованого може різко погіршитися.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
У моду на зиму 2022 прийшла жіноча стрижка неймовірної краси лонг боб з далеких 1900-хУ моду на зиму 2022 прийшла жіноча стрижка неймовірної краси лонг боб з далеких 1900-х Гороскоп на завтра 2 грудня 2021: Стрільцям - небезпечні знайомства, Левам - ризик аварійГороскоп на завтра 2 грудня 2021: Стрільцям - небезпечні знайомства, Левам - ризик аварій Гороскоп на сьогодні 30 листопада 2021: Терезам - розчарування, Козерогам - віщі сниГороскоп на сьогодні 30 листопада 2021: Терезам - розчарування, Козерогам - віщі сни Блекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрикиБлекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрики Фінансовий гороскоп на тиждень 29 листопада - 5 грудня: Терезам - втрати, Водоліям - вдала знахідкаФінансовий гороскоп на тиждень 29 листопада - 5 грудня: Терезам - втрати, Водоліям - вдала знахідка
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти