Чи можна сушити сливу з кісточкою: 3 способи приготування чорносливу вдома

16 липня 2023, 01:35
Недозрілі плоди сушити не можна. Те, чи залишати кісточку, залежатиме від величини плоду, але варто знати основні правила, як сушити сливу з кісточкою.
Сливы, чернослив
Чи можна сушити сливу з кісточкою/ УНІАН, ua.depositphotos.com

Влітку ми можемо поласувати різними овочами та фруктами. Але що робити у холодну пору року, коли хочеться улюблених фруктів, але свіжими їх практично ніде не знайти. Будь-які плоди з городу чи саду можна заготовити на зиму. Та якщо консервування може вбити частину вітамінів, то є способи, які допоможуть зберегти і смак, і корисні властивості плодів. Наприклад, у літню пору дуже актуальним є питання, як правильно сушити сливи в домашніх умовах.

Главред спробував розібратися з основними правилами того, як сушать чорнослив.

Чи можна сушити сливу з кісточкою

Так, сушити з кісточкою можна, але оптимальний варіант залежатиме від величини плодів. Якщо сливи дуже великі, краще розрізати їх на половинки і видалити кісточки. Якщо ж плоди середні або маленькі, то їх сушать цілими, не видаляючи кісточки.

відео дня

Чи можна сушити недозрілі сливи

Недозрілі плоди не годяться для сушіння. Варто обирати лише ті, які вже встигли достигнути. Крім цього, варто звертати увагу на те, щоб на плодах не було місць, які уже почали гнити, або пошкоджених місць.

Як правильно сушити сливи в домашніх умовах

Сортування і підготовка

Спочатку варто правильно розсортувати плоди. Ті, які не матимуть гнилих місць та пошкоджень, потрібно помити і витерти паперовими рушниками

Незалежно від того, виймали ви кісточки чи ні, потрібно провести бланшування слив. Для цього закип’ятити воду, на 1 л кип’ятку додати 1 чайну ложку харчової соди і покласти сливи у цей розчин на 20 секунд. Плоди мають бути повністю покриті водою. Така процедура потрібна, щоб очистити поверхню слив від воскового шару.

Далі потрібно промити сливи у чистій, бажано проточній воді і ретельно витерти паперовими серветками.

Як сушити чорнослив на сонці

Щоб приготувати чорнослив без сушарки, можна висушити сливи на вулиці під сонячним промінням. Як сушити сливи на сонці? Для цього потрібно дотримуватися наступних правил.

Сливи викласти або на решітки, або у коробки, які добре провітрюються, і винести на сонце. Плоди повинні сушитися зранку до вечора упродовж 4-6 днів – термін залежатиме від погодних умов. На ніч їх потрібно заносити у приміщення, а вранці виносити знову, але лише тоді, коли вже спаде роса.

Після цього терміну плоди потрібно буде ще досушити 3-4 днів в тіні.

Як сушити сливи в духовці

Деко потрібно застелити пекарським папером. Сливи викласти одним шаром, розрізані плоди класти розрізом донизу.

Сушити потрібно у кілька етапів. Спочатку деко зі сливами поставити в духовку на 5 годин за температури +50 градусів. Потім буде другий етап – 6 годин за температури +70 градусів. І третій етап – довести чорнослив до готовності за температури +75…+80 градусів.

Між цими етапами потрібно діставати деко, перевертати сливи і давати їм повністю охолонути до наступного етапу.

Як сушити сливи в сушарці

Підготовлені плоди потрібно викласти на спеціальні піддони. Важливо розташовувати їх в один шар. Половинки потрібно класти розрізами доверху.

Під час такого способу сушіння є три етапи, які повинні пройти плоди. Під час першого потрібно сушити сливи упродовж 4 годин за температури від +50 до +55 градусів. Коли цей час мине, потрібно буде змінити місце розташування лотків і перекинути майбутній чорнослив на другий бік.

Другий етап – сушимо плоди 4-6 годин за температури +60 градусів. Після цього потрібно буде так само змінити лотки місцями та перекинути сливи.

Третій етап – сушимо до готовності приблизно 4-6 годин за температури від +75 до +80 градусів.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти