Всі знають, що протягом дня потрібно споживати питну воду задля підтримки водно-сольового балансу в організмі. Для забудькуватих та зайнятих існують навіть спеціальні додатки-нагадувалки. Але який напій допоможе зволожити тіло й підтримувати потрібний рівень гідратації?
Згідно з рекомендаціями NASEM жінкам слід вживати 2,7 літра рідини в день, а чоловікам – 3,7 літра. Близько 20% рідини ми можемо витягти з їжі, а решта 80% – з напоїв. Але які саме напої потрібно вживати та чи можна пити чай для того, аби підтримувати баланс рідин.
Вода чи чай: що краще зволожує
Чай переважно складається з води та кофеїну, який вважається легким сечогінним засобом. Існує думка, що чай з кофеїном призводить до зневоднення і його не можна вживати для зволоження. Проте це не так.
Кофеїну у чаї міститься зовсім мало, тому його вплив на організм теж мінімальний. Деякі дослідження доводить, що кофеїн може діяти як сечогінний засіб лише тоді, коли ви споживаєте більше, ніж 500 міліграмів на день, це близько 11 – 18 чашок чаю. Тому цей напій можна сміливо зараховувати у список рідин замість води.
Які види чаю краще обирати для зволоження
Існує чимало сортів чаю. Всі вони мають різний склад та вміст кофеїну. На зволоження впливає і міцність чаю: чим довше ви запарюєте пакетик, тим більше кофеїну буде у вашому напої. А чим більше кофеїну, тим менше зволожує чай.
- Чорний чай містить близько 47 міліграмів кофеїну в одній чашці та здатний зволожувати краще, ніж кава, яка містить 96 міліграмів.
- Білий чай очолює другу позицію та містить менше кофеїну, ніж чорний, і більше, ніж зелений, а це 32 – 37 міліграмів кофеїну на чашку.
- Зелений чай подарує вам краще зволоження, адже містить на половину менше кофеїну, ніж чорний чай. В одній чашці всього 28 міліграмів.
- Чай без кофеїну виготовляють з чайного листя, з якого видаляють кофеїн. Готовий продукт може містити максимум 2 міліграми на чашку, тому він безпечний та його можна вживати замість води.
- Трав'яні чаї виготовляються не з чайного листя, яке містить кофеїн, а з сухих квітів, листя, насіння або коренів інших рослин. Він природно не містить кофеїну, тому чудово підходить для гідратації.
читайте такожКому з людей не можна пити зелений чай - пояснення дієтолога
Раніше засновник школи та дієтолог Андрій Невський розвіяв популярні міфи про хліб, в які варто перестати вірити. Хоча хліб давно став звичним елементом в нашому повсякденному раціоні, він все ще, мабуть, найбільше страждає від міфів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред