Коли вам хочеться картоплі-фрі, шоколадного коктейлю або соковитого стейка, це просто означає, що ви хочете з'їсти ці смачні страви і хочете їх зараз, вірно? Але не завжди.
За словами Тіффані Менделл, зареєстрованого дієтолога-дієтолога з Нью-Йорка, у вашої тяги є кілька фізіологічних причин. На ступінь тяжкості і частоту ваших пристрастей до їжі може впливати поєднання факторів нездорового способу життя, таких як зневоднення, недолік сну і незбалансоване харчування.
Переконайтеся, що Ви отримуєте достатньо здорових жирів, білків і складних вуглеводів, щоб задовольнити вас, важливо для стримування тяги. Стрес також може відігравати важливу роль:
читайте такожЕректильна дисфункція: названа їжа, здатна допомогти перемогти неприємний стан
"Передбачається, що кортизол - один з гормонів стресу в організмі-може посилювати систему винагороди в мозку їжею і пристрастями, що ускладнює опору пристрасті людині", - говорить Мендель LIVESTRONG.com.
І, звичайно, недостатній сон також може мати ефект, змінюючи гормони голоду в організмі і змушуючи нас виробляти більше гормону під назвою грелін (який збільшує голод і апетит) і менше лептину (він же гормон ситості), згідно March дослідження 2016 року опубліковано в журналі Sleep.
Читайте далі, щоб дізнатися, що, можливо, стоїть за вашими пристрастями, і як ви можете задовольнити їх так, щоб це було корисно для вашого тіла.
1. Якщо ви жадаєте солоної їжі, ви можете зневоднюватися
Зневоднення-будь то через те, що ви випили занадто багато алкоголю минулої ночі, перебуваєте в тривалому перельоті або через іншу викликає спрагу ситуації,-може супроводжуватися серйозною тягою до солі.
"Натрій є основним електролітом в організмі; електроліти (які є мінералами) допомагають підтримувати баланс рідини в організмі", - говорить Менделл. "Зневоднення-це, по суті, втрата електролітів і рідини, яка може відбуватися через надмірне потовиділення, надмірне вживання алкоголю або блювоти / діареї. Таким чином, тяга до солі може вказувати на зневоднення, оскільки організм прагне відновити баланс електролітів і рідини".
Крім того, за даними Інституту медицини, деякі дослідження показали, що тяга до солі може вказувати на легкий дефіцит кальцію в організмі. Однак необхідно провести додаткові дослідження, щоб зміцнити зв'язок між тягою до солі і потребою в продуктах, багатих кальцієм.
2. Якщо ви жадаєте жирної їжі, вам може знадобитися більше сну
Є дослідження, які показують, що позбавлення сну може змусити людину з'їсти в середньому 385 зайвих калорій на наступний день, згідно з метааналізом від Листопада 2016 року, опублікованим в Європейському журналі клінічного харчування.
Більш того, нестача сну може мати прямий вплив на тягу - і особливо на один вид їжі. "Нестача сну також може підвищити рівень в крові хімічних сполук, званих ендоканабіноїдами", - говорить Менделл.
"Це збільшує цінність їжі і викликає тягу до жирної і калорійної їжі". Якщо ви зазвичай боретеся з сильною тягою до їжі, постарайтеся зосередитися на поліпшенні звичок сну і дотриманні гігієни.
3. Якщо ви жадаєте солодких продуктів, можливо, вам доведеться дотримуватися більш збалансованої дієти
Тяга до цукру може виникнути з кількох причин. "Повторне вживання занадто солодкої їжі спотворює смакові рецептори людей", - говорить Менделл. "Через це менш солодкі продукти, такі як фрукти та овочі, здаються менш смачними".
Це особливо погана новина для людей, які приймають багато штучних підсолоджувачів (наприклад, дієтичні газовані напої і закуски без цукру), які в 200-600 разів солодше столового цукру, згідно з дослідженням, опублікованим в Єльському журналі біології за червень 2010 року.
Крім того, якщо у вашому раціоні занадто багато рафінованих вуглеводів, що може викликати різкий стрибок і падіння рівня цукру в крові, ви захочете солодкі продукти, щоб знову підняти рівень цукру в крові. Якщо ви просто не можете встояти перед пристрастю до улюбленого солодкого, спробуйте спочатку з'їсти невелику його порцію після збалансованої їжі. А якщо ви знаєте, що не зможете дотримуватися невеликого шматочка, виберіть свіжі фрукти або шматок темного шоколаду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред