Огірки ростуть як на дріжджах: дешеве супердобриво, що є у кожного на кухні

Чим найкраще підгодувати огірки для хорошого врожаю? Використовуйте дешевий та перевірений засіб, що забезпечить вам великий урожай і хрусткі плоди.

огірки, дріжджі
Як приготувати дріжджову підгодівлю для огірків - рецепти / Фото pixabay.com

Немає нічого простішого, ніж приготувати добриво для саду та городу вдома. Це дешево і ефективно. У розпал посадкового сезону актуальним стає питання, чим підгодувати огірки в домашніх умовах. Раніше Главред писав, що звичайні дріжджі - це перевірене добриво для орхідей і троянд. Також це ще й стимулятор росту для огірків та інших овочів.

Що дають дріжджі для огірків

В цілому, дріжджова підгодівля для рослин служить джерелом вітамінів і мінералів. Розсада менше витягується і хворіє, добре переносить пікіровку.

Також дріжджова підгодівля активізує ріст кореневої системи. Число кореневих відростків збільшується до 10 разів, а період розвитку зменшується на 12 днів.

Крім того, дріжджі покращують склад ґрунту, він насичується азотом і фосфором, що так необхідні для розвитку рослин.

Якщо застосовувати дріжджі для огірків, то кількість зав'язей збільшиться, а пустоцвітів стане менше. Також вдвічі знижується пустотілість плодів.

Як приготувати дріжджову підгодівлю для огірків

Для підгодівлі огірків дріжджами можна використовувати як сирі, так і сухі дріжджі.

Для приготування розчину знадобиться тепла вода (температура близько 30 градусів) і велика ємність. Важливо враховувати, що при бродінні обсяг суміші може збільшитися в півтора раза. У деяких рецептах вам може знадобитися молоко і цукор.

Підгодівля дріжджами - рецепти

  • 100 г сирих дріжджів розвести в 1 л теплої води, після чого розбавити до 10 л.в Використовувати розчин можна для поливу за 3-4 години.
  • 100 г дріжджів розвести в 1 л молока, за кілька годин розбавити водою до 10 л. Такий розчин дуже ефективний в якості позакореневого підживлення, але можна використовувати його і для поливу.
  • 10 г сухих дріжджів і 2 ст. ложки цукру розвести в літрі води, настоювати близько доби, потім розбавити в 5-6 разів і поливати рослини.
  • Підгодівля для тепличних огірків: старий батон поламати на шматочки і залити теплою водою (5-7 л), додати 100 г цукру і 100 г сирих дріжджів. Через три дні цей розчин потрібно розбавити водою в 5-7 разів і використовувати для кореневої підгодівлі.

Важливо! Дріжджові розчини довго зберігати не можна. Добриво вносять у вологий ґрунт, щоби не обпекти коріння. Після грядку знову потрібно полити чистою водою.

Зазначимо також, що дріжджі значно підкисляють ґрунт, тому через кілька днів перед поливом слід посипати грядку золою або яєчною шкаралупою (1 ст. ложка порошку на кущ огірків).

читайте такожЯєчна шкаралупа - найкраще добриво для квітів, овочів і фруктів: як приготувати чарівний настій

Які рослини можна підгодувати дріжджовим розчином

Досвідчені дачники кажуть, що дріжджі люблять всі городні, садові та кімнатні рослини. Дріжджовим розчином успішно поливають не лише огірки, але і томати, перці, цибулю, баклажани. Оброблені таким чином рослини швидше набирають силу і дають більш високі врожаї.

Раніше Главред писав, що посадити поруч з огірками, щоб отримати великий урожай. Зокрема, є кілька культур, які стануть для огірків ідеальними сусідами на грядці.

Вам також може бути цікаво:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти