Для українців переведення годинників на літній час 2022 вже звичайна практика. Куди будемо переводити стрілки - вперед або назад і коли переходити на літній час, розібрався Главред.
Про те, яке свято принесе українцям довгі вихідні, читайте в матеріалі: Вихідні у березні 2022: скільки відпочиватимуть в Україні.
Коли переводять годинник 2022 - літній час
Перехід на літній час за традицією здійснюється в останню неділю березня. У 2022 році – це 27 березня. Стрілки годинника переводитимуть на годину вперед о третій годині ночі за київським часом.
До слова, перехід на зимовий час, згідно з постановою Кабміну від 1996 року здійснюється також в останній тиждень жовтня. Цього року перехід на зимовий час відбудеться 30 жовтня о третій годині ночі.
Переведення годинників в Україні 2022 на літній час допомагає раніше починати день, менше використовувати енергоресурси і штучне освітлення і довше працювати.
Коли скасують переведення годинників в Україні
Чи буде Україна переходити на зимовий час - предмет багаторічних дискусій у парламенті. Раніше, спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що Верховна Рада розгляне законопроект, який передбачає, що Україна залишиться на зимовому часі.
Рік тому в Україні в першому читанні був прийнятий законопроект "Про обчислення часу в Україні". Він передбачає закріплення на території України єдиного київського часу і скасування переведення годинників. У другому читанні проект не набрав потрібної кількості голосів, щоб вступити в силу. Питання про те, коли перестануть переводити час в Україні залишається відкритим.
читайте такожМолодик у квітні 2022: що не можна робити, щоб не накликати біду
Переведення годинників на літній час - як адаптуватися
Медики в один голос запевняють, що перехід на літній час – це стряска для організму. При збої біоритмів можуть виникнути проблеми зі сном, порушення роботи серцево-судинної системи, депресія.
Щоб мінімізувати вплив зміни часового поясу, фахівці рекомендують заздалегідь налаштовувати організм на зміни.
- При переході на літній час, за 4 дні до цього необхідно лягати на 15 хвилин раніше і кожен день відсувати сон на 15 хвилин.
- Виключити денний сон і вживання кави в другій половині дня. Снідати - на годину раніше.
- Не зловживати жирною, солодкою і гострою їжею.
Читайте також:
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред