Чому ми неправильно вживаємо слова "уїхати" і "угнати": Авраменко пояснив значення

8 липня 2023, 06:45оновлено 9 липня 2023, 15:14
29306
Деякі слова, які міцно прижилися у нашому мовленні, насправді – суржик. Але використовуючи їх, ми навіть не здогадуємося про це.
Украинский язык, Александр Авраменко
Чому ми неправильно вживаємо слова "уїхати" і "угнати"/ скрін

У мовленні українців часто можна почути слова "уїхати", "уйти", "угнати". Вони так міцно зайняли своє місце у словниковому запасі багатьох людей, що більшість навіть не здогадуються про неправильність їхнього вживання.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, що не так з цими словами, чому ми їх неправильно вживаємо, і що вони насправді означають.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що означає загадкове слово "лимар": Авраменко дав несподіване пояснення

Мовознавець наголосив, що "уїхати", "уйти", "угнати" – це все суржик або калька з російських слів.

"Треба казати "поїхати". Наприклад, друзі не уїхали до моря, а поїхали. А в’їхати можна у дерево, не дай Боже. Так само треба казати "піти". Наприклад, ми не уйшли в кіно, а пішли в кіно", – зазначив Авраменко.

Так само правильно казати, що автомобіль не угнали, а вкрали, зазначає мовознавець.

"Угнати можна лопату в землю, тобто із силою всадити, встромити в ґрунт. Отже, не уйшов у відпустку, а пішов, не улетів в Одесу, а полетів в Одесу, не уїхав на роботу, а поїхав", – пояснив Авраменко.

Украинский язык, Александр Авраменко
Чому ми неправильно вживаємо слова "уйти", "уїхати", "улетіти"/ скрін

Дивіться відео з поясненням Авраменка, чому не можна використовувати слова "уїхати", "уйти", "убрати":

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, як сказати українською "квартира со всеми удобствами". Більшість людей припускаються серйозною помилки і перекладають цю фразу неправильно.

Також раніше Авраменко пояснив, що означає вислів "на руку ковінька". Більшість українців навіть не здогадуються, що приховує у собі давній вислів, який прийшов до нас від наших предків.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти