Чи можна знімати обручку після весілля: про що говорять народні повір'я

6 вересня 2022, 15:34
72453
Чи можна знімати обручку після весілля: що потрібно знати про головні прикмети.
Заручний
Чому не можна знімати кільце заручення: що говорять народні повір'я / ua.depositphotos.com

Одним із символів подружнього життя з давніх часів є обручка (її ще називають вівтарне кільце). Воно купується парою і носиться кожним з подружжя. Нерідко обручка переходить в дар від батьків дітям або від бабусь і дідусів – онукам.

Відомо, що за переказами традиція носіння обручки виникала ще з незапам'ятних часів. В окремих джерелах можна зустріти інформацію про те, що такий звичай з'явився ще з часів Стародавньої Греції і навіть Стародавнього Єгипту.

Спочатку повелося, що обручка носиться кожним з подружжя і символізує знак вірності укладеного шлюбного союзу. Обручку носять на безіменному пальці правої або лівої руки. Це залежить від того, до якої релігії належить подружжя.

У слов'янських народів переважно носять обручку на безіменному пальці правої руки. Важливо пам'ятати, що якщо людина наділа обручку на ліву руку – це свідчення того, що вона втратила свою половинку - став вдівцем або вдовою або знаходиться в розлученні.

Також давно відомі прикмети: якщо обручка виявиться не на тому пальці - чекай подружньої зради. Крім того, неодружені чоловіки, а особливо незаміжні дівчата найчастіше намагаються доторкнутися до обручки молодят – прикмети кажуть, що це до свого весілля.

Що буде, якщо зняти обручку?

З давності існує повір'я, що якщо один з подружжя не буде носити обручку, то їх шлюб припинить існування. За старих часів це часто відповідало істині.

Повір'я, пов'язане з обручкою, говорить, що якщо чоловік або дружина знімуть кільце, то шлюб зруйнується. По суті, в колишні часи це було саме так – порушивши клятву, дану перед вівтарем, людина ставала ізгоєм.

Чи можна знімати кільця після весілля?

Всі старовинні прикмети говорять одне - не можна знімати обручку після весілля. Стверджується, що при цьому ставиться під удар не тільки союз самого подружжя, а й безпека їхніх дітей та інших членів сім'ї.

При цьому обручка стає одним із символів шлюбу і носиться подружжям не знімаючи. Багато хто впевнений в тому, що чим довше носиться обручка, тим міцніше буде шлюб. Як стверджують прикмети, ті, хто знімають обручку, часто відчувають на собі різкі зміни в сімейному житті – між подружжям все частіше починають виникати сварки, скандали.

Чи можна носити обручку не знімаючи?

Можна не турбується про те, що обручка носиться на руці 24 години на добу. Якщо вона підходить за розміром - не тисне і не натирає – немає причин знімати на ніч.

Однак пам'ятайте, що якщо вівтарне кільце не за розміром і вільно рухається по пальцю, то є ризик втратити його при виконанні певних фізичних робіт на вулиці, або під час купання в річці або на морі.

Ще одна прикмета свідчить, що свою обручку не можна давати приміряти іншим. Цього не можна робити не тільки після, але і до весілля.

Читайте ще:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти