Часто у нас не вистачає часу, щоб випрати одяг вранці або вдень, і тому доводиться займатися цією справою ввечері. Проте давня прикмета, якою користувалися ще наші предки, говорить, що не можна прати на ніч. Адже після прання доведеться вивісити речі для просушування, а давні вірування стверджують, що погано залишати одяг сушитися на всю ніч.
Чому не можна прати на ніч
У наших предків захід сонця завжди вважався особливим часом. Тому з цим періодом дня пов’язані багато прикмет і вірувань. Перехід, коли день замінюється ніччю, має свою особливу енергетику. І вона диктує правила для багатьох процесів у побуті, зокрема, й для прання.
Вважається, що ніч – це найбільш "зручний" час для всілякої нечисті, який вона використовує, щоб потрапити у наш світ. Тому не можна залишати білизну сушитися на ніч – як на вулиці, так і всередині житла. Адже, згідно з прикметою, речі можуть привабити до себе злі сили або негативну енергетику.
Такому віруванню уже кілька сотень років. Наші предки завжди приділяли особливу увагу цьому правилу і намагалися прати якомога раніше, щоб ввечері перед сном зняти вже суху білизну.
Також вважається, що залишений сушитися на ніч одяг може "набратися" негативної нічної енергетики і потім викликати головні болі в людини, яка його носитиме.
Деякі повір’я також говорять, що на речі, які залишилися сушитися на вулиці до ранку, погані люди можуть насилати прокляття.
Негативне ставлення у наших предків було також до місячного світла. Вважалося, що одяг, висушений під таким світлом, може притягувати до себе невдачі, хвороби і безумство. У той же час сонячне світло має абсолютно протилежний ефект – воно зцілюватиме і зігріватиме свого власника.
Коли краще прати
Здавалося б, якщо на ніч не можна прати, то найкраще це робити рано вранці. Але прикмети говорять, що це помилкове судження. Згідно з віруваннями предків, якщо почати день з прання, то є ризик змити з себе успіх. Тому найкраще займатися такими справами перед обідом.
У які дні тижня не можна прати
Найкращим днем для прання наші предки вважали середу. Прання в інші дні допускалося, але з цим було пов’язано багато застережень. Так, згідно з повір’ям, понеділок був поганим днем для такого заняття – мовляв, потім весь тиждень доведеться сушити випрані речі.
Не кращий для цього і вівторок – прання в цей день, згідно з прикметами, може притягнути до сім’ї біду. У четвер – до втрати авторитету серед свого оточення. П’ятниця була нейтральною для цього заняття і не віщувала нічого поганого. В суботу не можна було прати тому, що полоскання притягнуло б до себе долю неохайної людини.
Також не можна прати у свята, щоб не притягнути до себе невдачі.
Вас також може зацікавити:
- Щоб "обличчя кухні" сяяло чистотою: 5 простих способів, як відмити скло в духовці
- Навіщо класти лавровий лист у гаманець: гроші будуть текти до вас рікою
- Навіщо натирати дзеркала картоплею: цей секрет переверне уявлення про прибирання з ніг на голову
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред