Чому раніше люди були змушені спати окремо, а тепер це стало нормою

Вчені кажуть, що роздільний сон може позитивно позначитися не тільки на подружньому житті, але й на їхньому здоров'ї.
Сну
Сон / pixabay.com

Сон пари в одному ліжку зараз вважається нормою, але так було не завжди. У нинішній час роздільний сон подружжя можна трактувати як поганий знак, а ось раніше так не вважали.

Економія простору

Ще в Стародавньому Римі подружнє ложе не використовувалося для сну. Ліжко була призначена для любовних утіх, після яких кожен йшов у свої покої. У Великобританії у вікторіанську епоху також не було прийнято спати разом в одному ліжку. У нас же в селянських хатах чоловік з дружиною, як правило, проводили ніч в різних половинах.

Все змінилося, коли люди почали переселятися в міста. Маленькі квартири просто не залишали подружжю вибору, окрім як ділити одне ліжко на двох.

відео дня

Спільний сон: користь і шкода

У 2005 році експерт зі сну Ніл Стенлі провів дослідження, в якому дійшов висновку, що коли люди сплять разом, вони досить часто не висипаються. Але оскільки" нормою " вважається саме спільний сон, вони продовжують спати в одному ліжку, незважаючи на наслідки для здоров'я.

У свою чергу американський психотерапевт Кен Пейдж вважає, що деякі пари відчувають, що роздільний сон може зміцнити відносини. За його словами, парі не доводиться хвилюватися через те, що уві сні партнер їх потривожить, і вони можуть цінувати все хороше, що є в їхніх стосунках.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти