Під суворою забороною: в Україні розширять список товарів, які не можна повернути в магазин

В окрему групу товарів, які не можна обміняти/повернути, пропонується виділити тютюн і тютюнові вироби.
Магазин, Продукти
Які товари не можна повернути в магазин / ua.depositphotos.com

В Україні мають намір розширити перелік товарів, які не підлягають обміну/поверненню, через їх специфічні властивості.

Одночасно планується впровадити виключення з правил у разі, якщо "Заборонений" товар буде запечатаний у вакуумну упаковку. В такому випадку його можна буде обміняти/повернути на загальних підставах.

Нововведення передбачає нова редакція переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженого постановою Кабміну від 19.03.1994 № 172. Проект змін розробило Міністерство економіки та оприлюднило для громадського осуду на сайті відомства.

Автори проекту стверджують, що перелік "неповоротних" товарів вже давно застарів, оскільки не переглядався ще з моменту його прийняття 20 років тому, пише Обозреватель.

Зокрема, в окрему групу товарів, які не можна обміняти/повернути, пропонується виділити тютюн і тютюнові вироби.

Під заборону потраплять:

  • всі продовольчі товари;
  • ветеринарні препарати;
  • тварини та рослини;
  • кормові матеріали, насіння, посадковий матеріал;
  • рідина, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, мундштуки на сигари і сигарети і їх частини.

У зв'язку з цим проектом передбачено, що товар все-таки можна повернути/обміняти, якщо він упакований в герметичну упаковку, яка не пошкоджена.

читайте такожВ Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка

Таким чином покупець отримає додаткове право на повернення товару, який не був у вжитку, а підприємець зможе повторно продати такий товар без збитків.

Раніше експерти прогнозували, що в Україні продовжить дорожчати хліб - вартість продукту буде збільшуватися приблизно на 1,5% на місяць. Також в країні зростуть ціни на цукор. Подорожчає також соняшникова олія і курячі яйця.

Тим часом в Україні за останній місяць зафіксовано зниження вартості деяких соціальних продуктів. Мінагрополітики повідомило, що в країні спостерігається зниження цін на овочі борщового набору, деякі крупи і цукор.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти