У Волинській області у вересні медики зафіксували 12 випадків хвороби Лайма, яку викликають укуси кліщів.
Як розповів лікар-інфекціоніст Маневицької райлікарні Надія Юрчик, випадки хвороби Лайма зареєстрували у Нововолинську та колишніх Маневицькому та Горохівському районах, у Луцьку та Луцькому районі.
За словами лікаря, всіх хворих кліщі вкусили, коли вони збирали гриби, ягоди або просто відпочивали на природі.
Хвороба небезпечна тим, що ця інфекційна патологія вражає шкіру, нервову систему, суглоби і серце.
"Основним симптомом хвороби Лайма є вірусна кільцева еритема. Вона округлої форми, краї її діаметра можуть бути гіперізмові, а ближче до центру вона бліда або синюшна", - говорить Надія Юрчик.
За її словами, до медиків щотижня за допомогою звертається 50 жителів Волинської області, яких вкусили кліщі.
Що відомо про хворобу Лайма
Джерелом хвороби Лайма є понад 130 видів ссавців, переважно дрібних, і близько 100 видів птахів, які є годувальниками кліщів і основним резервуаром збудників в природі. У дрібних тварин і птахів часто хвороба протікає безсимптомно.
Інкубаційний період становить до 30 днів. Існують наступні клінічні варіанти перебігу хвороби Лайма: рання локалізована, рання дисемінована і пізня хронічна стадії.
Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.
Нагадаємо, раніше лікар, кандидат медичних наук і телеведучий Євген Комаровський заявив, що кліщі небезпечні для людини в першу чергу через те, що можуть розносити небезпечну хворобу – кліщовий енцефаліт. За його словами, від кліщового енцефаліту можна зробити щеплення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред