Участь вихованця в житті людини важко переоцінити. Чотирилапі здатні піднімати настрій, позбавляти від самотності, веселити і навіть вчити відповідальності. Однак бувають випадки, коли роль і цінність тварини зростає, а саме тоді, коли господар зустрічається з недугою. У такий момент на допомогу часто приходить саме улюблений вихованець.
Чи правда, що кішки забирають хвороби господарів - міф чи реальність
За словами ветеринарів, останнім часом все частіше зустрічаються історії, коли кіт хворіє після того, як поправився господар, вони ніби забирають хвороби на себе. Однак якщо відійти і виключити містику і чудеса, цьому є психологічне пояснення.
Коші і коти сприймають господаря як великого кота - свого друга. Відповідно, вони дуже явно відчувають настрій і депресивні стани, в які впадає людина, коли зустрічається з недугою. Більш того - кіт відчуває стрес і тривогу, коли власник втрачає позитивний настрій. У цьому випадку у кота можуть розвиватися недуги через стрес і тривоги.
Як кішки відчувають біль людини - непростий механізм визначення
Крім того, що кішки дуже відверто реагують на настрій і емоційний стан господаря, вони також відчувають біоритми людини. "Топтання" на місці і мурчання кота - це спроби змінити вібрацію, які нерідко закінчуються успіхом, а звук мурчання і взагалі допомагає розчинити, наприклад, головний біль. Також часто кішка може визначити місце, де у людини болить - так відбувається тому, що місце запалення має підвищену температуру.
Як кішки відчувають біль людини - в чому улюблений вихованець може допомогти своєму господареві
В першу чергу, як ми писали вище - кішки ніколи не залишають господаря в поганому настрої і намагаються притиснутися до нього, щоб заспокоїти, адже відчувають, що щось не так. Також муркотіння кішки за висновками вчених дає благотворні звукові хвилі, здатні відновлювати клітини. Є випадки, коли коти допомогли вилікувати серцево-судинні захворювання, виразку, гіпертонію, запалення, мігрені, грип і навіть неврози.
Які кішки лікують хвороби - справжні лікарі
Найчастіше лікувальні здібності помічають за довгошерстими кішками - вони допомагають впоратися з нервовими розладами і напругою, короткошерсті, в свою чергу - допомагають людям, що страждають хворобами травної системи і нирок. А ось сіамські - здатні стати надійним супутником у боротьбі із застудою.
Вам також може бути цікаво:
- Коли переводять годинник на літній час: точна дата і навіщо це потрібно
- Почистити яйце за 5 секунд: шкаралупа злетить зі швидкістю світла
- Чому не можна ковтати жуйку: явна загроза для життя
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред