Перетворюється в шкідливу багнюку: 3 причини, чому не можна пити вчорашній чай

Не варто залишати на завтра те, що можна випити сьогодні. Особливо, коли справа стосується чаю.
Чай
Що буде якщо пити вчорашній чай / pexels.com

Чай, зелений або чорний, з ароматизаторами або фруктами, давно оселився в кожному будинку. Його цінують за тонізуючі якості, тонкий смак і чудовий аромат. Зазвичай напій подають гарячим, є і цінителі вживати його охолодженим.

Але є і ті, хто любить залишити заварений чай "на потім" - їм потрібно бути дуже обережними, адже вчорашній чай несе в собі потенційну загрозу організму. В Японії є приказка: "Вчорашній чай – гірше за укус змії".

Главред розповість, чому не можна пити вчорашній чай, і на що може перетворитися ваш напій на наступний день.

відео дня

Причина №1. У чашку з чаєм може потрапити побутовий пил, різні мікроорганізми і бактерії. Вірніше вони туди потраплять в будь-якому випадку, але якщо напій випити відразу, то їх концентрація в стакані буде невелика. У завареному чаї, залишеному на добу при кімнатній температурі, всі ці бактерії почнуть активно розмножуватися, і дуже швидко перетворять його з приємного напою в первинний бульйон. Чим це небезпечно для людини? Відповідь очевидна - такий чайний коктейль на основі мікроорганізмів не припаде до смаку вашому шлунку і кишечнику, і може привести до харчового отруєння з усіма неприємними наслідками – нудотою, діареєю, загальною слабкістю організму та ін.

Чай
Чи можна пити чай на наступний день / pexels.com

Причина №2. Чай став популярний не тільки завдяки його смаковим якостям – напій з ферментованого чайного листя має тонізуючий ефект, антиоксидантні та протизапальні властивості. Готовий напій містить в собі цілий ряд корисних вітамінів і мікроелементів: вітаміни групи В і К, вітамін Р, С, калій, кальцій, дубильні речовини, катехіни та ін. Втім, чай втрачає їх вже через 2 години після заварювання. Тому вчорашній чай з тонізуючого напою дуже швидко перетворюється в просто живильне середовище для бактерій.

Причина №3. Крім своїх корисних властивостей чай, який залишили на наступний день, втрачає і свої смакові якості, або навпаки – набуває нові і далеко не завжди приємні. Готовий напій за добу може увібрати в себе запахи, які стоять в кімнаті, а укупі з мікроорганізмами, які плавають брасом у вашій чашці, це робить вчорашній чай шкідливим і абсолютно несмачним.

Чай
Чи можна пити чай який довго стояв / pexels.com

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти