З 1 квітня українців чекає неприємний "сюрприз": тарифи на воду і електроенергію хочуть змінити

Водночас в уряді працюють кілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу на електроенергію.
тарифи на воду, тарифи на електроенергію
Тарифи на воду та електроенергію / УНІАН, pixabay

Ціни на воду та електроенергію в Україні можуть різко підвищити. Як повідомляє Нацкомісія з регулювання сфер енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), зараз розглядають різні варіанти перегляду ціни.

У відомстві підтвердили, що в березні планують включити до порядку денного питання про перегляд тарифів на водопостачання та централізоване водовідведення.

"Необхідність зміни (підвищення) тарифів ліцензіатів НКРЕКП на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення обумовлена зміною обсягів реалізації цих послуг і зростанням вартості окремих складових структури тарифів (електричної енергії, реагентів, паливно-мастильних матеріалів тощо)", - заявили в Нацкомісії, пише РБК-Україна.

відео дня

Коли можуть підняти ціни на воду

Зараз опрацьовується можливість підвищення в два етапи:

  • перший буде навесні - з 1 квітня
  • другий - з 1 липня.

Тарифи на електроенергію

Водночас в уряді працюють кілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу на електроенергію для побутових споживачів.

"Один з варіантів передбачає модифікацію діючої системи субсидій, інший – різні тарифи в залежності від обсягів споживання. Фінальне рішення про тарифи для населення буде приймати уряд", - йдеться в повідомленні.

Чому підвищують тарифи на електроенергію

Причиною перегляду тарифу називають актуальну ситуацію в енергосистемі країни, яка зазнала руйнувань в результаті війни, і криза в енергетичному секторі. У комісії додали, що вже зараз потрібно готуватися до наступного опалювального сезону і відновлювати знищене.

Також в НКРЕКП сказали про необхідність пошуку коштів на відновлення енергетики. У комісії вважають, що крім міжнародної допомоги основним джерелом повинні стати кошти, закладені в тариф на електроенергію для населення.

Нас скільки можуть злетіти тарифи - дивіться відео

Тарифи в Україні

Нагадаємо, що у липні 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроект про мораторій на підвищення тарифів на:

  • послуги з розподілу природного газу;
  • теплову енергію;
  • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Документ передбачає, що мораторій діятиме протягом усього воєнного стану в Україні та ще 6 місяців після його скасування.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти