Зробіть 5 кроків і приберіть непотрібні вам "штуки": що відключити для економії батареї

Якщо ви не знаєте, що садить батарею вашого мобільного телефону, перевірте застосунки, які працюють у фоновому режимі і споживають багато енергії.
Смартфони
Екран витрачає багато зарядки, тому краще, щоб його яскравість не стояла на максимумі / ua.depositphotos.com

В Україні через атаки агресора Росії на енергетику ми нерідко стикаємося з вимушеними відключеннями електроенергії в найнезручніший момент. У таких випадках виникають питання, як обмежити роботу застосунків, які витрачають багато енергії, або як заощадити заряд батареї на телефоні. Вихід простий - потрібно відключити/обмежити роботу деяких функцій.

Що потрібно відключити в телефоні, щоб не сідала батарея

Застосунки, які працюють у фоновому режимі

Коли ви думаєте про те, які настройки відключити на Андроїд для економії батареї або ж на пристрої з iOS, згадайте про роботу застосунків у фоновому режимі. Ви припинили їх використовувати, але вони все ще споживають енергію. Часто багато зарядки йде на ігри або GPS-застосунки, які весь час намагаються відстежити, де ви знаходитесь.

відео дня

На iPhone їх можна просто видалити з екрану або вимкнути в налаштуваннях їм доступ до стільникового зв'язку та інших функцій телефону. На андроїд настройки більш детальні і часто експерти не радять самостійно зупиняти роботу застосунків.

Втім, на Андроїд 9 або більш пізніх версіях ОС можна використовувати Adaptive Battery – функцію операційної системи, яка знаходиться в розділі Акумулятор в системних налаштуваннях.

Відключайте визначення місця розташування

Що відключити в айфоні для економії електроенергії, як і на андроїд – це GPS. Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи потрібно відключати місце розташування для економії батареї, то відкиньте такі думки. GPS дуже зручно, коли вам потрібно прокласти якийсь маршрут, але в реальності ця функція корисна далеко не всім користувачам. Тому її краще відключити, щоб заощадити заряд своєї батареї.

Визначте застосунки, які садять батарею

Які програми швидко розряджають батарею - це Facebook, WhatsApp, стрімінгові сервіси. Найчастіше таких застосунків може бути дуже багато. Їх робота може стрімко розрядити ваш телефон. Також багато енергії батареї споживають і додатки для прогнозу погоди.

Щоб вимкнути їх на Андроїд, потрібно відкрити розділ батарея в системних налаштуваннях телефону і натиснути на використання батареї. Далі тиснемо поруч з будь-яким застосунком, яким ми найчастіше користуємося і перевіряємо, як часто він витрачає енергію батареї у фоновому режимі. Після цього потрібно подивитися в налаштуваннях найенергоємнішого застосунку, чи є можливість вимикати його будь-які фонові функції. Наприклад, новинні застосунки оновлюють стрічку дуже часто – незалежно від того, чи читаєте ви ці оновлення.

У тому випадку, якщо у вас на телефоні встановлена операційна система Android 9 і вище, ви можете обмежити роботу програми у фоновому режимі на рівні системи. Для цього потрібно в розділі акумулятор знайти параметр фонове обмеження.

Яскравість екрану краще залишити мінімальною

Занадто яскравий екран не корисний для зору і швидко садить батарею. Краще зменшити його до оптимального і мінімального рівня, який буде комфортним.

Відключайте графіку і анімацію

Анімація і спецефекти – це те, що садить батарею в телефоні дуже стрімко. Складна графіка стає важкою для процесора та графічного чіпа смартфона, яким потрібно більше енергії для її обробки.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти