Напевно ви раніше при покупці твердого сиру зустрічали в ньому пластикові цифри. Багатьом досі невідомо, що означає цей "сюрприз".
Найчастіше такі цифри використовували ще в СРСР, проте їх можна знайти в деяких сирах навіть зараз. У ті часи багато дітей навіть збирали ці цифри, колекціонували.
Виявляється, в цьому питанні все очевидно і просто. Раніше цифри були так званим маркуванням. Зараз вся необхідна інформація знаходиться на етикетці, тоді це була розкіш і виробники використовували такі цифри або ставили штампи чорнилом.
У магазинах складно стежити за терміном придатності товару, якщо на ньому немає етикетки з датою виробництва і терміном зберігання. Ось ці цифри якраз і служили так званою підказкою.
Такі цифри вдавлювали в головку сиру ще на етапі його дозрівання. Вони позначали дату вироблення, від якої починався відлік "віку сиру". Для різного сорту різний термін дозрівання і не варто плутати це з терміном придатності.
Також такі цифри можуть вказувати на дату виготовлення, номер оператора-сировара. Варто відзначити, що дату виготовлення позначають дробом – число/місяць, а ось номер виробітку – праворуч від дати виготовлення.
Таке маркування допомагає знайти відразу всю партію, якщо виявляється, що сир був зіпсований ще на етапі виробництва.
Вас також зацікавить:
- Як приготувати деруни, щоб всі ахнули і попросили добавки: найважливіші секретики
- Хурма буде солодкою, як мед: як довести фрукт до стиглості вже вдома
- Волосся будуть тьмяні і почнуть ламатися: 5 найпоширеніших помилок під час миття голови
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред