За відмову від вакцинації в Україні будуть відстороняти вчителів і чиновників від роботи

У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень працівники усуваються від виконання зазначених видів робіт.

Вакцинація
Вакцинація в Україні / УНІАН

В Україні чиновників і вчителів хочуть включити до переліку професій, виробництв і організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням. У разі відмови або ухилення від вакцинації від COVID-19 їх будуть усувати від роботи.

Про це йдеться у документі, оприлюдненому для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту, відповідно до статті 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

"У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень в порядку, встановленому законом, ці працівники усуваються від виконання зазначених видів робіт", - йдеться в документі.

У МОЗ нагадують, що Європейський суд з прав людини в квітні 2021 року підтвердив положення національного законодавства, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах і не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Реклама

Згідно з документом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів, вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 підлягають:

  • Працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів.
  • Працівники місцевих державних адміністрацій.
  • Працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), професійної, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Раніше ми повідомляли, що голова МОЗ Віктор Ляшко допускає в Україні примусову вакцинацію від коронавірусу. Міністр заявив, що її застосування до окремих груп населення передбачено в законі "Про захист населення від інфекційних хвороб".

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 20 жовтня: що не можна робити в день Сергія і як не потрапити в бідуПрикмети на 20 жовтня: що не можна робити в день Сергія і як не потрапити в біду Замети снігу і сильний мороз: українців чекає сувора зимаЗамети снігу і сильний мороз: українців чекає сувора зима Оля Цибульська оголила соковиту фігуру в спокусливому купальникуОля Цибульська оголила соковиту фігуру в спокусливому купальнику Старша дочка Олі Полякової загриміла в лікарнюСтарша дочка Олі Полякової загриміла в лікарню Пенсіонерка-тусовщиця: у Києві померла знаменита модель і світська левицяПенсіонерка-тусовщиця: у Києві померла знаменита модель і світська левиця

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти