У Міністерстві соціальної політики України розповіли, як можна збільшити свою пенсію до 7 тисяч гривень, якщо застрахована особа буде відкладати гроші в дві системи.
Так, пенсія близько 7 тисяч гривень - це приклад того, яку пенсію може отримувати людина з повним страховим стажем з двох джерел — солідарного і накопичувального.
Тому в такому випадку виплати складуть не менше 40% від зарплати, що відповідає нормам Конвенції МОП.
Крім того, при внеску в 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов'язкових пенсійних накопичень і прибутковості +0,25% на місяць вище інфляції (близько 3% вище інфляції на рік) це можливо.
Також у Міністерстві показали модель накопичення для людини, яка:
- отримує зарплату в 15 000 гривень на місяць;
- працює і накопичує з 25 до 60 років (має 35 років стажу);
- на свій пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати з сум сплаченого ним ПДФО та додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який сплатив роботодавець (всього 4% - 600 гривень);
- після закінчення роботи отримує накопичувальну пенсію протягом 15 років;
- отримує пенсію з солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні - 3624 гривні.
Середня пенсія за накопичувальною системою за 15 років у людини складе 3117 гривень. Разом із солідарною пенсією людина отримуватиме 6741 гривню (45% зарплати).
Нагадаємо, з 1 червня 2021 року право на підвищення пенсії отримали працюючі пенсіонери, яким виплати були призначені до квітня 2019 року.
Як повідомлялося, в Україні скасували примусове переведення пенсій на картки з 1 вересня. В Україні відклали обов'язкове переведення виплат пенсії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред