Універсальні чистячі засоби зручні, оскільки їх можна використовувати на самих різних поверхнях. Але незважаючи на те, що вони ефективні, деякі з цих миючих засобів не зовсім безпечні для здоров'я або навколишнього середовища.
З іншого боку, оцет нетоксичний і екологічний, що робить його ідеальним універсальним миючим засобом. І що найприємніше, це супер дешево.
Продовжуйте читати, щоб дізнатися, які типи оцту використовувати, а також дев'ять способів використання оцту для очищення та дезінфекції вашого будинку, пише Healthline.
Переваги оцту в якості побутового миючого засобу
Ймовірно, прямо зараз у вашій шафі стоїть пляшка оцту. Але, як і багато інших, ви можете використовувати оцет тільки в якості заправки для салатів або в якості маринаду для овочів, м'яса, птиці або риби.
читайте такожОчищення оцтом: що категорично не можна чистити цим засобом
Однак оцет корисний не тільки для приготування їжі. Крім того, він є відмінним миючим і дезинфікуючим засобом, оскільки виготовлений з оцтової кислоти.
Оцтова кислота - це безбарвна органічна сполука, що надає оцту кислий смак і різкий запах. Він також входить до складу деяких побутових миючих засобів, які продаються в магазині.
Кисла природа оцту настільки сильна, що він може розчиняти мінеральні відкладення, бруд, жир і сажу. Він також досить сильний, щоб вбивати бактерії.
До різних типів оцту відносяться:
- яблучний оцет
- білий дистильований оцет
- бальзамічний оцет
- червоний або білий винний оцет
Кращий тип оцту для використання
Білий дистильований оцет-найкращий оцет для очищення, оскільки він не містить барвників. Отже, він не бруднить поверхні. При очищенні оцтом більш темного кольору можуть з'явитися плями.
Крім того, у дистильованого білого оцту близько 5% кислотності, що також схоже на кислотність багатьох універсальних чистячих засобів.
Про те запаху оцту
Сильний запах білого оцту може бути неприємним, і в цьому випадку можна використовувати яблучний оцет.
Він має ті ж очисні властивості, що і білий дистильований оцет, але, оскільки він зроблений шляхом ферментації яблучного соку, він також має злегка солодкий запах.
Яблучний оцет темніше за кольором, тому перед використанням в якості миючого засобу розведіть його у воді.
Якщо ви використовуєте оцет як миючий засіб, запах може зберігатися приблизно на годину. Однак це може бути невелика ціна за нетоксичний, натуральний і екологічно чистий очищувач.
Ви можете замаскувати запах, додавши кілька крапель ефірного масла, такого як масло лимона, масло лаванди або масло перцевої м'яти, в розпилювач, що містить водний розчин оцту.
Або відкрийте вікно і впустіть свіже повітря, щоб швидше видалити запах.
Ось кілька прикладів використання оцту в домашніх умовах.
1. Стекла
Використовуйте оцет, щоб зробити власний засіб для чищення скла. Змішайте одну частину води з двома частинами оцту в пульверизаторі. Розпиліть розчин на скляні поверхні і протріть, щоб не було розлучень.
2. Стільниця
Оскільки оцет є природним дезінфікуючим засобом, він може очищати і дезінфікувати стільниці після приготування їжі. Для видалення стійких плям додайте кілька крапель мила в одну частину води і дві частини оцту.
Оцет також видаляє запахи з стільниць, але його не можна використовувати для обробки граніту або мармуру. Замість цього використовуйте засіб для чищення натурального каменю. Кислота в оцті може зменшити блиск натурального каменю.
Оцет також може відлякувати мурах, які вночі можуть нишпорити по стільниці в пошуках залишків їжі.
3. Змішувач
Змішайте 2 чайні ложки оцту і 1 чайну ложку солі, щоб видалити відкладення кальцію на кранах і арматурі. Цей розчин також може видалити плями від жорсткої води з насадки для душу.
Щоб позбутися від стійких плям, обприскати пристосування і змішувачі оцтом, а потім на ніч обв'яжіть навколо нього пакет. На наступний ранок скраб і обполосніть.
4. Душові та ванни
Густу мильну піну і цвіль видалити складно. Розпилюйте нерозбавлений білий оцет на стіни ванни та душу. Залиште оцет на кілька хвилин, потім потріть і змийте.
Або змішайте питну соду і оцет, щоб утворилася паста, і видаліть стійку бруд.
5. Туалет
Налийте в унітаз 2-3 склянки нерозбавленого оцту і залиште на 3 години. Очистіть щіткою для унітазу і змийте. Це допомагає видалити кільця навколо унітазу і дезодорує унітаз.
6. Стать
Оцет також є відмінним засобом для миття підлог, але тільки для певних типів підлог.
Не використовуйте оцет для чищення паркетних підлог, тому що він може розчинити покриття і залишити водяні знаки. Натуральна кислота в оцті також може пошкодити підлогу з натурального каменю.
Однак ви можете використовувати оцет для лінолеуму без воску.
7. Посудомийна машина
Щоб видалити мильну піну в посудомийній машині, додайте 1 склянку оцту в відділення для ополіскування і дайте посудомийній машині попрацювати весь цикл.
8. Побутова техніка
Щоб позбутися від запаху в мікрохвильовій печі, помістіть миску з 1/4 склянки оцту і 1 склянкою води в мікрохвильову піч і нагрійте її пару хвилин. Цей розчин також може видалити стійкі плями.
Оцет також відмінно підходить для очищення внутрішніх і зовнішніх пристроїв, в тому числі з нержавіючої сталі. Змішайте рівні частини Негар і воду в пульверизаторі, потім обприскати прилади.
Використовуйте чисту тканину з мікрофібри, щоб стерти розчин. Не використовуйте абразивні губки, так як вони можуть подряпати поверхню приладів.
9. Пральня
Дистильований білий оцет також відмінно підходить для видалення запаху і плям з тканини. Не використовуйте темний оцет, інакше ви можете забруднити одяг. Додайте в цикл прання 1 склянку оцту.
Чи може оцет поліпшити травлення?
Але, хоча оцет є чудовим миючим засобом для дому, чи може він допомогти вашій внутрішній травній системі?
Оцет-або, точніше, яблучний оцет-рекламується як природний засіб від проблем з травленням, хоча немає ніяких суворих досліджень або наукових досліджень, що підтверджують ці твердження.
Може полегшити здуття живота
Однак цілком можливо, що яблучний сидр може поліпшити проблеми з травленням, враховуючи, як він може підвищити рівень кислотності в шлунку.
Це може допомогти полегшити такі симптоми, як здуття живота, яке іноді виникає через низький рівень кислоти в шлунку.
Може боротися з кислотним рефлюксом
Яблучний оцет також може допомогти в боротьбі з кислотним рефлюксом.
Існує думка, що оцет може збалансувати рівень pH в шлунку, що не тільки допомагає нейтралізувати кислоту в шлунку, але і запобігає надмірному зростанню шкідливих бактерій в кишечнику.
Це може допомогти зменшити запалення кишечника.
Може виводити токсини з організму
Ще одна передбачувана перевага яблучного оцту-це його здатність виводити токсини з організму. Деякі люди використовують його як природний детоксифікатор, а також як засіб від запорів і засіб для схуднення.
Розбавити водою і пити тільки 1 склянку в день.
Єдиний спосіб дізнатися, чи може яблучний оцет поліпшити ваше травлення, - це спробувати його, а потім подивитися, як ви себе почуваєте. Змішайте 1-2 чайні ложки яблучного оцту у великій склянці води і випийте.
Використовуйте органічний нефільтрований яблучний оцет і пийте тільки один стакан в день.
Плавання осаду-це нормально. Це називається матір'ю. Занадто багато яблучного оцту може пошкодити зубну емаль.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред