Буде дуже багато соковитих ягід: як приготувати найкращу підгодівлю для малини

Главред розібрався, як удобрювати малину золою? Для чого потрібна дріжджова підгодівля для малини і як її приготувати? Як правильно удобрювати малину навесні?

малина
Які добрива потрібні для малини, щоби був хороший урожай / Колаж pixabay.com

Поласувати малиною влітку хочеться всім. Це смачно і корисно, а якщо урожай досить великий, то можна ще й на зиму зробити запаси. Щоб ягід було багато, потрібно розібратися, які добрива потрібні для малини.

Коли потрібно удобрювати малину

В цілому, малина потребує не однієї підгодівлі. Вносити добрива потрібно кілька разів. Першу підгодівлю малини проводять ранньою весною, коли температура повітря добре прогріється. Для того, щоби стимулювати ріст рослини, підійде коров'як. Гарна розвинена рослина - запорука великого врожаю.

Приблизно в травні вноситься друга підгодівля для утворення зав'язей. В цьому випадку можна використовувати деревну золу, яка містить всі необхідні мікроелементи для цвітіння та плодоношення.

Третя підгодівля малини проводиться влітку в період першого плодоношення, а четверта - після плодоношення при підготовці ділянки до зимового відпочинку.

Як удобрювати малину золою

Зольне добриво є дуже корисним для малини. Завдяки такій підгодівлі рослина отримає фосфор, калій, кальцій, магній, бор, марганець та інші мікроелементи. В результаті можна розраховувати на високий урожай ароматної ягоди.

Підгодівля малини золою проводиться сухим способом. Для цього під кущ рослини потрібно насипати золу з розрахунку 200 г на 1 кв.м залежно від рівня кислотності. Якщо ґрунт кислий, то кількість золи збільшити до 400 г, оскільки зола прекрасно розкислює ґрунт.

Після того як ви насипали золу біля кущів, її необхідно закрити ґрунтом на глибині 8-10 см. Важливо робити це акуратно, щоби не пошкодити кореневу систему малини.

Після рослину проливають теплою водою.

Як приготувати зольний розчин для малини

600 г деревної золи розбавити десятьма літрами води. Розчин залишити настоюватися впродовж доби. Потім добре перемішати і полити малину. Під кожен кущ вносять по два літри зольного розчину.

Добриво із золи можна вносити раз на 14 днів.

Дріжджова підгодівля для малини

Дріжджі - доступний і дешевий продукт, який є в кожному магазині. Досвідчені дачники знають, що дріжджі незамінні в саду та городі. Вони містять багато корисних для рослин речовин, тому їх теж використовують в якості підгодівлі.

Розчин для підгодівлі малини можна приготувати як зі свіжих, так і із сухих дріжджів:

  • 10 г сухих дріжджів, 5 столових ложок цукру змішати з 10 л теплої води. Залишити розчин настоюватися щонайменше 2 години. Після отриманий настій розбавляють водою в співвідношенні 1:5.
  • На 0,5 кг свіжих дріжджів береться відро теплої води. Розчин також настоюють, а потім розбавляють у співвідношенні 1:5.

Важливо! Дріжджовий настій використовують для підгодівлі одразу, причому бажано ще у теплому вигляді, інакше мікроорганізми, які присутні в дріжджах, загинуть або їхнє використання не дасть потрібного ефекту.

Раніше Главред писав, чим найкраще підгодувати полуницю навесні, щоби був хороший урожай великих і соковитих ягід. Відповідь досить проста - потрібно використовувати натуральні інгредієнти. Таке добриво в домашніх умовах може приготувати кожен.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти