У МОЗ пояснили, чи слід колоти щеплення людям із антитілами

20 листопада 2021, 02:55
388
У МОЗ додали, що й досі невідомо, яким ма бути рівень антитіл для захисту і як довго вони зберігаються.
Вакцинація
Чи потрібно колоти щеплення при наявності антитіл / УНІАН

У МОЗ пояснили, чи потрібно робити щеплення від коронавірусу за наявності антитіл до хвороби

У Facebook відомства йдеться про те, що метод імуноферментного аналізу (ІФА) допомагає визначити ознаки постінфекції на основі дослідження венозної крові. Такий тест виявляє імунну реакцію на вірус - тобто рівень антитіл.

Визначає метод ІФА тестування імуноглобуліни двох типів:

  • IgM-вказують на гостру фазу захворювання,
  • IgG-показує, що людина перехворіла і вже має антитіла до інфекції.

"Звертаємо увагу, що наявність антитіл до коронавірусу, що викликається COVID-19, вказує, що людина раніше контактувала з вірусом, але не є ознакою хвороби. Виявлення антитіл не гарантує наявності імунітету до всіх штамів вірусу SARS-CoV-2 і не є підставою для відмови від вакцинації", - йдеться в публікації.

відео дня

У МОЗ додали, що досі невідомо, яким має бути рівень антитіл для захисту і як довго вони зберігаються. У той же час підставою для встановлення діагнозу covid-19 залишається тільки результат ПЛР-тестування, розповіли в міністерстві.

"Важливо, що жоден з тестів не обов'язковий перед проведенням вакцинації. В першу чергу, мова йде про тест на визначення антитіл. Ніякі дослідження не визначають, скільки саме людина повинна мати антитіл, щоб повторно не захворіти COVID-19 і не бути госпіталізованим", - вказується в повідомленні.

Так, тест на наявність антитіл може лише показати їхню наявність або відсутність, але він жодним чином не відповість на питання, чи захворіє людина на коронавірус знову або як саме перенесе хворобу.

Варто зазначити, що станом на 16 листопада в "червоній" зоні карантину знаходяться 18 регіонів України. В Міністерстві охорони здоров'я спрогнозували, що орієнтовно з наступного тижня карантин поступово почнуть послаблювати.

Безкоштовні COVID-тести і платні домашні

Також в МОЗ розповіли, що зараз у продажу є експрес-тести на COVID-19, які можна зробити вдома - вони також визначають антиген коронавірусу в зразку мазка з носоглотки.

Але такі тести "не є валідними для допуску, наприклад, в громадські місця або поїздки в громадському транспорті". Серед основних причин-відсутність впевненості в правильності проведення тестування і його результату, неможливість перевірити, чиї зразки використовуватися для його проведення в домашніх умовах.

У відомстві нагадали, що отримати безкоштовне ПЛР-тестування на COVID-19 можна за призначенням лікаря для:

осіб з підозрою на COVID-19; осіб з ознаками інших ГРВІ; осіб з ознаками вірусної пневмонії; пацієнтам з позагоспітальною пневмонією; контактним особам при появі симптомів, що не виключають COVID-19.

"Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводився швидкий скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Направлення на безкоштовне тестування зобов'язаний надати сімейний лікар", - додали в МОЗ.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти