У Pfizer назвали побічні ефекти після третьої дози вакцини

Більш високий рівень захисту вразливих груп дає надію на те, що в найближчі зимові місяці не відбудеться різкого збільшення числа госпіталізацій.

Вакцинація
Більшість зареєстрованих побічних ефектів варіювалися від легких до помірних. / УНІАН

Падіння рівня антитіл після другої дози вакцини послужило підставою для рекомендації третьої бустерної вакцини для людей старше 50 і більше молодих людей із захворюваннями.

Запрошення замовити третю вакцину проти коронавірусу сьогодні будуть розіслані більш ніж мільйону британців в спробі "зміцнити стіну захисту" від covid-19, створену вакциною. Більш високий рівень захисту вразливих груп дає надію на те, що в найближчі зимові місяці не відбудеться різкого збільшення числа госпіталізацій.

У нових даних, представлених управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів [FDA], компанія Pfizer окреслила в загальних рисах різні побічні ефекти, яких слід очікувати від третьої дози їх вакцини.

читайте такожНазвана найефективніша вакцина, що захищає від госпіталізації з коронавірусом

Дані, представлені управлінню по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів [FDA], показують, що побічні ефекти після другої дози вакцини з більшою ймовірністю торкнуться молодих людей.

Реклама

Останні статистичні дані отримані з дослідження, в якому взяли участь 300 учасників у віці від 18 до 55 років.

Дослідники виявили, що 63,7% респондентів з вибірки відчували втому після прийому бустерів.

Ще 48,4% страждали головними болями і 39,1% - м'язовими болями.

Більшість зареєстрованих побічних ефектів варіювалися від легких до помірних.

Експерти, які вивчали 306 реципієнтів бустерів, виявили, що у 44 з них розвинувся несподіваний побічний ефект, повідомляє Texas Breaking.

Найбільш несподіваним побічним ефектом було збільшення лімфатичних вузлів, яке з'явилося у 16 з 306 учасників.

За словами виробника ліків, п'ять відсотків випробовуваних, у яких спостерігалися опухлі лімфатичні вузли, були жінками.

Побічний ефект проявився протягом чотирьох днів після уколу, і всі, крім одного випадку, були визнані легкими.

Коли дослідники порівнювали ці побічні ефекти з побічними ефектами у одержувачів другої дози, вони відзначили, що побічні ефекти ревакцинації були подібними.

Попереднє дослідження за участю одержувачів другої дози у віці від 16 до 55 років показало, що у 61,5% пацієнтів розвинулася втома, у 54% - головні болі, а у 39,3% - болі в м'язах.

FDA ще не прокоментував висновки, представлені виробником ліків.

Консультативний комітет FDA проголосував проти заявки Pfizer на введення третьої дози вакцини людям у віці 16 років і по всій території США.

Члени комітету консультативної групи FDA висловили скептицизм з приводу того, що Pfizer надала адекватні дані, що підтверджують потребу в бустерах для населення в цілому в США.

Група стверджувала, що недостатньо даних про безпеку ревакцинації серед молодих людей, які більш сприйнятливі до побічних ефектів вакцин, таких як міокардит.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Надя Дорофєєва показала, як її в трусах і фаті прив'язали до коняНадя Дорофєєва показала, як її в трусах і фаті прив'язали до коня Наступниця Кабаєвої: в Японії вирахували нову коханку ПутінаНаступниця Кабаєвої: в Японії вирахували нову коханку Путіна В Україну прийде "бабине літо" і різко потеплішає до +20В Україну прийде "бабине літо" і різко потеплішає до +20 "Червоних" областей стане більше п’яти: у МОЗ поставили українців перед вибором"Червоних" областей стане більше п’яти: у МОЗ поставили українців перед вибором В Україні хочуть скасувати наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію: в ОАСК повідомили подробиціВ Україні хочуть скасувати наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію: в ОАСК повідомили подробиці

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти