Лікарі розповіли, чому не можна ігнорувати запаморочення при підйомі з ліжка

Крім того, існує безліч серцевих захворювань, включаючи високий кров'яний тиск і аритмію.

Тиск
На це варто звернути увагу, тому що це може підвищити ризик падінь, серцевих захворювань, депресії / УНІАН

Коли ви швидко встаєте з ліжка, у вас іноді паморочиться голова,і вам знову доводиться сідати? Якщо ви це зробите, то запаморочення називається постуральною гіпотензією( PHoT), буквально ненормальним падінням артеріального тиску, коли ви стоїте.

На це варто звернути увагу, тому що це може підвищити ризик падінь, серцевих захворювань, депресії, недоумства і смерті, пише Mirror.co.uk.

Фот збільшується з віком, і кожен п'ятий чоловік старше 60 років має його. Розбийте це, і майже 15% людей у віці 65-69 років мають PHoT, і більше 25% людей у віці 85 років і старше.

читайте такожНазваний гарячий напій, що знижує тиск: скільки потрібно пити

"Класична" гіпотензія виникає протягом трьох хвилин після стояння, тоді як" відстрочена " постуральна гіпотензія виникає через три хвилини. Цікаво, що це також викликано прийомом їжі.

Реклама

Як відзначають Артаза Гілані та його колеги в BMJ, PHoT є ознакою багатьох захворювань, таких як хвороба Паркінсона, діабет, дефіцит вітаміну В12, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання та рак.

Крім того, існує безліч серцевих захворювань, включаючи високий кров'яний тиск і аритмію. Крім того, це може викликати високий рівень цукру в крові, а також фізичне ослаблення старіння.

Це також можуть бути лікарські засоби, такі як гіпотензивні засоби, нітрати, діуретики, трициклічні антидепресанти, антипсихотики і бета-блокатори. Алкоголь теж може це зробити.

Одним з основних ризиків PHoT є падіння з можливим переломом, тому мета лікування - не тільки зменшити симптоми, але і знизити ризик травми.

Лікування не намагається нормалізувати постуральне падіння артеріального тиску. Мало хто лікарі порадили б лікувати безсимптомну PHoT. Краще прийняти деякі запобіжні заходи, такі як повільне і поетапне зміна положення (від лежачи до сидіння до стояння), замість того, щоб вставати швидко.

Уникайте алкоголю, рясних прийомів їжі, дуже теплих приміщень, гарячого душу або ванни і спите з піднятим узголів'ям ліжка. Щодня виконуйте вправи для нормалізації артеріального тиску, а коли ви стоїте, напружуйте м'язи ніг і сідниць. Ви також можете спробувати компресійні панчохи.

Варто звернути увагу на оборотні причини, такі як ліки, інфекції, зневоднення і анемія.

Ви та ваш лікар можете розглянути питання про скасування або зниження дози препарату, що викликає порушення, використання препарату з повільним вивільненням або його заміну.

Завжди корисно зрозуміти, що таке PHoT, що його викликає і що може погіршити ситуацію. Золоте правило-уникати його тригерів.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Без маски світить великий штраф: в Україні почалися масові карантинні рейдиБез маски світить великий штраф: в Україні почалися масові карантинні рейди Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'яЗеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'я Хеллоуїн 2021: дата, традиції свята, як себе розважити напередодні Дня всіх святихХеллоуїн 2021: дата, традиції свята, як себе розважити напередодні Дня всіх святих Штам Дельта: три основні особливості перебігу хворобиШтам Дельта: три основні особливості перебігу хвороби Росія хоче дотиснути Європу своїм газовим ломомРосія хоче дотиснути Європу своїм газовим ломом

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти