Віск користь
Завдяки дослідженням в цій речовині виявлено більше трьохсот корисних для людини речовин. Частина з них є біологічно активною, як, наприклад, вітамін А. Незважаючи на все нові і нові дослідження, все ще не встановлено точний склад і властивості цього продукту.
З давніх-давен мед та інші продукти бджільництва використовували в народній медицині. Багато хто продовжує використовувати рецепти, що передаються з покоління в покоління.
Чи можна їсти бджолиний віск? Експерти відповідають ствердно. У ньому містяться сорбенти, що діють аналогічно активованому вугіллю. Невеликий шматочок воску потрібно ковтати - він стимулює залози внутрішньої секреції, а також покращує перистальтику кишечника.
Що лікують воском
Він служить основою для багатьох лікувальних і косметичних препаратів. Його використовують для виготовлення лікувальних кремів, пластирів, він входить до складу лікувальних свічок.
У народній медицині бджолиний віск застосовується при лікуванні вовчака, фурункульозу, ангіни, стоматиту, пародонтозу, нежиті та інших хвороб. При вовчку, наприклад, застосовують мазь з воску і вершкового масла, яка зазвичай залишає рубців.
Можна робити мазі, які допоможуть з ранами. На невеликому вогні потрібно закип'ятити половину склянки оливкової олії. Туди додати 50 грам воску. Отриману мазь остудіть і перекладіть в банку. Зберігайте в холодильнику. Потім, рану промивають перекисом водню або 10 %-ним спіротовим розчином прополісу, а потім накладають пов'язку з маззю на рану.
До слова, знахарі і коновали здавна використовують стільниковий мед для лікування багатьох захворювань. Стільниковий мед жують разом з сотами, а вони переважно і складаються з воску.
Бджолиний віск користь для шкіри
Завдяки своїй структурі він погано вбирається в шкіру і утворює на ній тонку захисну плівку. Вона захищає шкіру від зовнішніх впливів і затримує вологу. Це і уповільнює процес зневоднення і в'янення шкіри, а також надає їй еластичність і гладкість. На відміну від багатьох плівкоутворюючих засобів, бджолиний віск має вкрай важливу перевагу ‒ пори на шкірі від його застосування не забиваються.
Бджолиний віск для обличчя теж корисний. Справа в тому, що натуральний віск має непогані пом'якшуючі і протизапальні властивості.
Інші новини:
- Нутриціолог назвала топ-4 продукти, які "вбивають" шкіру
- Пігментні плями на шкірі: як з ними боротися і як прибрати в домашніх умовах
- Як доглядати за руками після 40 років: 4 неймовірно простих правила повернуть шкірі молодість
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред