Видовище не для слабких духом: чому кити вибухають після смерті

7 серпня 2023, 11:56
4246
Вибух кита може здатися дивним і навіть містичним, але це можна пояснити науково.
Чому вибухають кити на суші
Чому вибухають кити на суші / Фото: скріншот YouTube

Явище, відоме як "вибух китів", відбувається після смерті великих китів, таких як сині кити або кашалоти. Цей процес може здаватися дивним і навіть містичним, але його можна пояснити науково.

Як вмирають кити?

Вибух кита відбувається через бактеріальний процес, який називається бактеріальною розкладається газовою плазмою (BRGD), який починається після смерті кита. Усередині організму кита міститься безліч бактерій і мікроорганізмів. Коли живий кит гине, його тканини починають розкладатися. У цьому процесі утворюються гази, такі як метан та аміак. Ці гази накопичуються всередині кита, що призводить до підвищення тиску.

відео дня

Оскільки тіло кита має тверду і жорстку оболонку, яка не дозволяє газам вийти, тиск всередині організму може ставати надмірно високим. Зрештою, це може призвести до "вибуху", при якому гази викидають вміст тварини назовні.

Вибуху можна уникнути

Варто відзначити, що вибухи китів – рідкісний і випадковий феномен. Вони можуть представляти певні небезпеки для навколишнього середовища і вимагають спеціалізованої обробки. У деяких випадках фахівці можуть вживати заходів для запобігання вибухів, наприклад, випускаючи гази з тіла кита перед його розкладанням.

Вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти